Προς το περιεχόμενο

Notepad++ πως δουλευει??


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και χρόνια δουλευω το dreamweaver με αρκετη ανεση θα ελεγα.Εχω φτιαξει μια σελιδα σε συνδυασμο με photoshop .Πριν λιγο κατεβασα το notepad++ μετα απο παρότρυνση ενος συναδελφου.Του ειπα οτι θελω να φτιαξω μια σελιδα με php , mysql αλλα πως δεν εχω γνωσεις αυτων των δυο γλωσσων.Μπορει καποιος να με βοηθησει οσο πιο λακωνικα μπορει πως δουλευει αυτο το notepad?οσο και αν εψαξα δεν βρηκα κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα είπα στον συνάδελφο οτι δεν έχω γνωσεις Php ,mysql κλπ κλπ και αυτος μου πρότεινε αυτο.Με το που το ειδα δεν ήξερα τι ακριβως να κάνω .Λεω η χαζος είμαι και δεν καταλαβαινω πως δουλευω η πρεπει να ξερω να γραφω κωδικα για να το δουλεψω.κατα την γνωμη είναι ενα προγραμμα στο οποιο μπορεις να γραψεις με οτι γλωσσα προγραμματισμου ξερεις η συνδυασμο αυτων και να το αποθηκευσεις.Αντι να εχεις δηλαδη πχ διαφορετικα προγραμματα τα κανεις ολα σε ενα.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια σας.Γυρναω ξανα στο dreamweaver εκτος αν βρω κατι καλυτερο στο οποιο μπορω να βαλω php ,mysql χωρις να εχω γνωσεις..ξερετε τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο CMS όπως το Joomla

 

+1 για το Joomla. Δες περισσότερα στο official site http://www.joomla.org, και για μερικές από τις δυνατότητες του στο site της υπογραφής μου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φίλος σου σου πρότεινε έναν κειμενογράφο με ανέσεις στην σύνταξη κώδικα. αλλα ίσως θα ήταν καλύτερα να σου προτείνει ένα βιβλίο η ακόμα καλύτερα να σου δώσει ένα.

π.χ.

John.Wiley.and.Sons.PHP5.and.MySQL.Bible

Sams - PHP & MySQL Web Development

 

επίσης το jomla είναι ένα έτοιμο CMS το οποίο τροποποιείς ώστε να καλύψεις στις ανάγκες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γράφω ελληνικά με το notepad ++ και βγάζει κινέζικα... Κατά την πληκτρολόγηση...

Δεν είναι θέμα κωδικοποίησης, γιατί το τσέκαρα...

Απλά λειτουργεί σαν να μην υποστηρίζει τους ελληνικούς χαρακτήρες...

Ενώ έχω την ελληνική έκδοση...

Τι να κάνω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...