Προς το περιεχόμενο

Unreal Tournament 3 Demo - High End GPU+CPU reviews- MUST SEE


EKTELESTES

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γιατί FAIL?? Δε νομίζω οτι περίμενε κανείς τέτοια αποτελέσματα. Έπαθα πλάκα όταν τα είδα. Να ρίχνει στα αυτιά στην 8800gts 640 και να είναι 3-4 fps διαφορά με την GTX ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μείνουμε με ανοιχτό το στόμα ? Είναι γνωστό ότι αποδίδει στο 99% των παιχνιδιών κάτω απο την gtx (σε άλλα πολύ σε άλλα λίγο) και στο 65% των παιχνιδιών περνάει την gts ενώ σε ένα 35% χάνει απο την gts. Σε κάποια παιχνίδια η διαφορά είναι μεγαλύτερη σε κάποια άλλα μικρότερη.

Ειδικά πάντως αν δεν υπάρχει aa στο demo οπως λέειτ ο thresh τοτε η διαφορά με το που θα ενεργοποιηθεί to aa αυξηθεί πολύ υπερ της gtx και ίσως η gts περάσει την 2900χτ, καθώς στις 2900 series πέφτουν τρομερά τα framerate όταν ενεργοποιείται το antialiasing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Γιατί FAIL?? Δε νομίζω οτι περίμενε κανείς τέτοια αποτελέσματα. Έπαθα πλάκα όταν τα είδα. Να ρίχνει στα αυτιά στην 8800gts 640 και να είναι 3-4 fps διαφορά με την GTX ????

 

giati oi epidoseis ths HD2900XT peftoun arketa otan einai energopoihmeno to AA... :-)

kai nai to demo den exei AA...yparxei trick na to valeis alla sta sygkekrimena tests den to exoun kanei :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάσου λίγο. Μιλάμε για 20-25 καρέ διαφορά απο την 640gts στα 1920χ1200 !! Δε νομίζω οτι θα πέσει στα 20-25 καρέ με το να βάλεις λίγο ΑΑ. Εξάλλου σε τέτοιες αναλύσεις δε χρειάζεται και τρελό ΑΑ. Αλλά το νούμερο είναι τρελό για μένα. 4 καρέ μόνο διαφορά απο την 8800 GTX που είναι 150 ευρώ ακριβότερη ??!

 

Δηλαδή παίζει στην gts 640 να τα χώνει και η 2900pro ( ίσως και χωρίς κλοκάρισμα ) που κάνει 200 ευρώ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katarxin ti benchmark einai ayto pou kanei fly panw apo thn pista xwris na yparxei ixnos apo exthro! giayto oi kartes bgalane trela fps. egw se 1600 ola full kai max bot pou mporw na balw otan ginete xamos pianei kai 45 frames, ara gia mena akyro to bench efoson den yparxei episimo bench apo thn epic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Throwdown, αλλά τι πάει να πει άκυρο. Ξέρουμε οτι είναι πρώιμο ( αφού ούτε τέρμα ποιότητα γραφικών έχουμε ακόμα ) αλλά δε παύει να είναι εντυπωσιακό.

 

Θα δούμε σύντομα τι παίζει ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάμε για 1920χ1200 Thresh... και 2χΑΑ είναι αρκετό για τέτοια ανάλυση. Τώρα αν είναι κάποιος τρελά κολλημένος...

 

Και εγώ την 2950 περιμένω + τις νέες τις Nvidia να δούμε και να διαλέξουμε. Το καλό είναι ότι έχουν αρχίσει να πέφτουν αρκετά οι τιμές ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

to aliasing den feugei oti kai analysh na valeis...ena 4x to xreiazetai sigoura kata thn apopsh mou...

 

tespa opws eipe kai o tmjuju en anamonh ths 2950...elpizw na exoun veltiw8ei ta pragmata me to AA stis Radeon...

 

mexri na vgei to game exoume akoma merikes meres...pio nwris sigoura 8a exei kykloforhsei h 8800GT pou kapoia prwima benchmarks edei3an oti phgainei kalytera kai apo thn HD2900XT...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mexri na vgei to game exoume akoma merikes meres...pio nwris sigoura 8a exei kykloforhsei h 8800GT pou kapoia prwima benchmarks edei3an oti phgainei kalytera kai apo thn HD2900XT...

 

Ξέρεις τι σημαίνει αυτό που λές?? Ότι η 8800gt θα πηγαίνει καλύτερα στο UT από την 8800gtx - lol :lol:

 

Σα να μου φαίνεται ότι αρχίζει να έχει δίκιο το άθρο που έλεγε "Life sux if u have recently bought an 8800gtx" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...