Προς το περιεχόμενο

SONY DCR-DVD201E ΣΕ WEB CAMERA


GEORGETAX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα.έχω αυτήν την κάμερα : http://www.sony.gr/view/ShowProduct.action?product=DCR-DVD201E&site=odw_el_GR&pageType=Overview&imageType=Main&category=SDH+DVD+Handycam

 

 

και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω και σαν web camera σε msn π.χ..ίσως με κάποιο προγραμματάκι.ξέρετε τίποτα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα 99% δε γινεται αυτο που θες, αν υπηρχε δυνατοτητα θα αναγραφοταν στο manual, δεν εχει καποια αναφορα ετσι? Εχω κι εγω μια sony και στο manual οσες φορες το κοιταξα δεν ειδα κατι αντιστοιχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρήκα και εγώ τίποτα και έλεγα ότι ίσως με κάποιο πρόγραμμα να γινόταν και κάτι.είναι κρίμα πάντως να μην γίνεται έχω δει μοντέλα ποιο παλιά και έπαιζαν κανονικά σε οποιοδήποτε messenger p.x.

 

 

δλδ πρέπει να αγοράσουμε τώρα web camera???? :shock::shock::shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα και εγω μια SONY εχω με MiniDV κασετα και την χρησιμοποιω σαν WEBCAM. Ειναι πολυ απλο αν η Camera σου γραφει οτι εχει USB STREAMING τοτε δουλευει σαν WEBCAM. Η ποιοτητα που βγάζει ειναι πολύ καλυτερη απο τις απλες webcam που κυκλοφορουν στην αγορα! Εκτος απο αυτες που ειναι 1,3MP και πανω. Αλλα το πλεονεκτημα ειναι οτι μπορεις να κανεις ZOOM και εχουν και πιο φωτεινο φακο που σημαινει οτι με λιγοτερο φως στο δωματιο δειχνουν πολυ καλυτερα. Βεβαια θα συμφωνησω με το παλικαρι παρα πανω οτι δεν ειναι βολικες λογω ογκου και καλωδιων (ρευμα + usb) οποτε λεω να χτυπησω μια SONY με 2MP που εχω σταμπαρει εδω και καιρο γυρω στα 100e

:-)

 

http://www.sony.gr/view/ShowProduct.action?product=DCR-DVD201E&site=odw_el_GR&pageType=TechnicalSpecs&category=SDH+DVD+Handycam

 

Εκει προς τα κατω που λεει "ΑΛΛΑ" λεει "usb streaming ΟΧΙ" μολις βαλεις το ποντικι πανω σου εξηγει και τι ειναι αυτο.

Αρα εισαι ατυχος με το συγκεκριμενο μοντελο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε μεσω μενου να επλεξεις usb streaming να δεις αν α κανεις τπτ και πες και σε μενα αν καταφερες κατι, το χω περιεργια, θα το εκανα αλλα εχω αφησει την καμερα μου στην αθηνα...

 

edit: Τωρα ειδα πως δεν εχεις usb streaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...