Προς το περιεχόμενο

Νέο Pc για games (και για το crysis!!!)


PETERANOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας, θα ήθελα την γνώμη σας για την παρακάτω σύνθεση που έκανα.

Τα χρήματα που έχω να διαθέσω είναι γύρο στα 1.000 euro.

Έχετε να μου προτείνετε καμία οθόνη έως 200 euro?

 

Chieftec AEGIS CH-05B BL

SEASONIC M12-500 80 PLUS 500W

INTEL CORE 2 QUAD Q6600 (s775/2.4GHz)

GIGABYTE P35-DS3

GEIL Ram2G Kit DDR2 B-Dragon 800MHz 4-4-4-12

XFX GEFORCE 8800GTS PVT80GGHD XXX 320MB PCI-E RETAIL

SEAGATE BARRACUDA 7200.10 ST3250410AS 250GB SATA2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

kalitera pare auti ti karta grafikwn,k me elafri oc paei mexri tis epidoseis tis xt

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174053&product=1026313&tab=specs

 

kai me ti diafora kai ta 200 pare auti ti o8oni

http://www.pixmania.com/gr/gr/589305/art/samsung/ieuic-tft-20-wide-syncmas.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο pcακι και ισοροπημένο, τα μόνα που έχω να παρατηρήσω είναι τα εξής. Καλύτερα να βάλεις ένα πιο ισχυρό τροφοδοτικό, όχι ότι αυτο που λές δεν θα σε καλύψει απλως θα το έχεις στο όριο, ειδικά αν κάνεις και overclock τoν επεξεργαστή, και ίσως να ήταν καλύτερα να περιμένεις τις 8800gt που θα έρθουν στο τέλος του μήνα , θα είναι πιο γρήγορες απο την gts και πιο φτηνες. Για την οθόνη είναι δικό σου θέμα καθώς εξαρτάται απο τα γούστα σου για το αν θες wide ή όχι, πόσες ιντσες θα είναι κλπ. Θα σου συνιστούσα πάντως να σκάσεις κανα 100αρι παραπάνω στην οθόνη για να πάρεις μια 19-22 αρα wide, αν βέβαια σου το επιτρέπουν τα οικονομικά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο pcακι και ισοροπημένο, τα μόνα που έχω να παρατηρήσω είναι τα εξής. Καλύτερα να βάλεις ένα πιο ισχυρό τροφοδοτικό, όχι ότι αυτο που λές δεν θα σε καλύψει απλως θα το έχεις στο όριο, ειδικά αν κάνεις και overclock τoν επεξεργαστή, και ίσως να ήταν καλύτερα να περιμένεις τις 8800gt που θα έρθουν στο τέλος του μήνα , θα είναι πιο γρήγορες απο την gts και πιο φτηνες. Για την οθόνη είναι δικό σου θέμα καθώς εξαρτάται απο τα γούστα σου για το αν θες wide ή όχι, πόσες ιντσες θα είναι κλπ. Θα σου συνιστούσα πάντως να σκάσεις κανα 100αρι παραπάνω στην οθόνη για να πάρεις μια 19-22 αρα wide, αν βέβαια σου το επιτρέπουν τα οικονομικά σου.

 

 

 

Τι τροφοδοτικό θα πρότεινες ?

σκέφτομαι για καμιά 20αρα wide

LG 20'' L206WTQ-SF WIDE SILVER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti douleuw twra ti 206 ,apla i alli mou arese parapanw to design tis,einai poio kainourgia k poio f8ini apo to pixmania,kati pou me paraksenepse,giati apla oi plaisioi kai oi eshop perimenoun na diwksoun ta palia montela prwta k meta na feroun ta kaiourgia se poi opanw times.kala einai re paidia na vlepete k kanena maxazi ektos elladas na vlepete ti wraia mas kanoun oi 2 megales etairies sto ellanta,kala mas koroideuoun mprosta sta matia mas alla dn peirazei,ola kala

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eimai tis gnomis an pareis othoni kalo einai na exei kai ena TV tuner pano. Ousiastika etsi den apaksionetai pote kai mporeis panta na tin xrisimopioiseis kapou akoma kai an argotera pas se megaliteres intses i kaneis ananeosi eksoplismou.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=892&product=991864

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι το τροφοδοτικό, φτάνουν και περισσεύουν τα 500W για το συγκεκριμένο σύστημα. Παρ'όλα αυτά, δεν είναι η καλύτερη επιλογή, σε αυτά τα λεφτά μπορείς να πάρεις το ETASIS 650W Gaming . (δεν πιστεύω να σκέφτεσαι τα 3 ευρώ :P)

όσον αφορά την GTS, εμένα το crysis με ψιλοανησυχεί, καλύτερα περίμενε λίγο να βγουν οι νέες κάρτες, αφού το budget σου θα εκτιναχθεί αν πας σε GTX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν λέω να καταλήξω στα παρακάτω.

 

Chieftec AEGIS CH-05B BL

ETASIS ET650 POWER SUPPLY 650W

INTEL CORE 2 QUAD Q6600 (s775/2.4GHz)

GIGABYTE P35-DS3

GEIL Ram2G Kit DDR2 B-Dragon 800MHz 4-4-4-12

?XFX GEFORCE 8800GTS PVT80GGHD XXX 320MB PCI-E RETAIL?

SEAGATE BARRACUDA 7200.10 ST3250820NS 250GB SATA2

 

Ουσιαστικά μόνο το τροφοδοτικό άλλαξα δηλαδή.

Λέω να περιμένω να βγουν και οι καινούριες οι κάρτες γραφικών.

Ξέρετε μήπως για τι λεφτά θα μιλάμε?

Και τι επιλογές θα έχω?

 

Γενικός ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι 8800GT θα είναι σε απόδοση κάτι παραπάνω από τις GTS και κάτι παρακάτω από τις GTX...

οι τιμές της θα παίζουν 200-250 ευρώ.

αυτά σου τα λέω με κάθε επιφύλαξη, δεν υπάρχει κάτι επίσημο ακόμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα από ότι καταλαβένω θα είναι μαλ....α μου να στάξω 280 europoula για την GTS!!!!

Και πόσο θα πρέπει να περιμένω?

Ξέρουμε πότε θα έρθουν περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα από ότι καταλαβένω θα είναι μαλ....α μου να στάξω 280 europoula για την GTS!!!!

Και πόσο θα πρέπει να περιμένω?

Ξέρουμε πότε θα έρθουν περίπου?

ε, σε κάνα μήνα νομίζω.

Κάτι άσχετο, πώς μπορώ να βάλω την φάτσα μου αριστερά κάτω από το όνομα μου?

 

στον πίνακα ελέγχου θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα από ότι καταλαβένω θα είναι μαλ....α μου να στάξω 280 europoula για την GTS!!!!

Και πόσο θα πρέπει να περιμένω?

Ξέρουμε πότε θα έρθουν περίπου?

ε, σε κάνα μήνα νομίζω.

Κάτι άσχετο, πώς μπορώ να βάλω την φάτσα μου αριστερά κάτω από το όνομα μου?

 

στον πίνακα ελέγχου θα το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...