Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με router BAUTEC του ΟΤΕ


gtsekegal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας , παρακάτω θα σας περιγράψω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ασύρματο router BAUTEC του ΟΤΕ.

 

Η γραμμή που διαθέτω στο σπίτι είναι isdn ,οπότε πηγαίνοντας στον ΟΤΕ για να βάλω adsl μου δώσανε το παραπάνω router.

 

στον υπολογιστή μου δεν διέθετα κάρτα δικτύου για να μπορέσω να το συνδέσω ,έτσι προμηθεύτηκα μια.

 

Κάνω σωστά όλες τις συνδέσεις , καλώδια RJ-11 , RJ-45 ,splitter , ...

 

Συνδέω το router στην κάρτα δικτύο και προβαίνω στην αρχική ενεργοποιηση του conn-x ,μπαίνω στην σελίδα myotenet.gr ακολουθω τις οδηγίες ,ενεργοποιώ την σύνδεση ,ορίζω και τα δικά μου passwords

 

μετα από όλα αυτα δοκιμάζω να μπω στο internet

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι μπορω για μερικα λεπτά να βλέπω σελίδες στο internet και μετά από λιγό σταματάω να μπορώ , παρατήρώ ότι τα πακέτα απο το εικονίδιο της σύνδεσης με την κάρτα δικτύου κολλάνε σε καποιον αριθμό και σπάνια μπορει να μεταδώσει κάποια αποσπασματικα.

 

Με όλα αυτα να συμβαίνουν ,σκεφτηκα ότι φταίει η κάρτα δικτύου και την τσεκαρα σε αλλον υπολογιστη συνδέοντας την στο internet χωρις κανένα πρόβλημα.

 

Αρα κατι άλλο συμβαινει ή φταίνε τα windows ,internet explorer (δοκίμασα και τον mozilla και κανερι τα ίδια) ή φτάει το router .

 

Αν κάποιος δεν κουράστηκε να διαβάσει ας μου απαντήσει !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an exeis allo pc na dokimaseis to router sou tha einai mia kali idea.episis an iparxei firmware update gia ton router sou ine mia dokimi kai auto.opos kai an mporeseis na dokimaseis tin grammi sou me alo router i ton router se ena filo sou gia na deis ti fteei.diladi na dokimazeis ena pragma kathe fora gia na deis pou tha faei to kolima

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου , όλα αυτά τα είχα σκεφτει ,

απλώς ρώτησα και εδώ μήπως το έχετε αντιμετωπίσει ως πρόβλημα.

 

kane dokimes siga siga kai tha brethei lisi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

gtsekegal ειναι αναγκη να εχεις isdn αφου και με την pstn εχεις τηλ ; αν παιζει να χρησιμοποιεις δυο γραμμες ακυρο τοτε.κοιτα δοκιμασες να κανεις ενα φορματ να δεις τι παιζει ; αν οχι θα σου συστηνα ενα καλο backup οπως το acronis και μετα αφοτου δεις οτι και παλι σου κανει τα ιδια πηγαινε στον οτε και γυρισε του το πισω γιατι με αυτα που μας λες μαλλον θα φταει το μοντεμ.παιζει ομως να χρειαζεται και ενα καθαρισματακι και η γραμμουλα σου οποτε κανε τον κοπο κανε και αυτα που σου προειπε ο φιλτατος φιλος poulinos και υπομονη, προβλημα χωρις λυση δεν υπαρχει.Πιστευω να μην κουραστηκες να το διαβασεις και να σε βοηθησα καπως.

 

 

-----Προστέθηκε 20/10/2008 στις 06 : 46 : 51-----

 

 

Poulinos παρα πολυ καλο το βιντεακι στο google πραγματικα αν οι μισοι ανθρωποι σε αυτο το κοσμο σκεφτοντουσαν ετσι το σιγουρο ειναι οτι δεν θα καντουσαμε σε αυτα τα αποτελεσματα.Θα κανω οτι μπορω για να το δειξω σε οσους περισσοτερους ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...