Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ΑΤΙ Χ1950 Pro


Nighthope

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Επειδή δεν θέλω να προβώ σε ριζική αναβάθμιση (PCIe), αγόρασα πρόσφατα από το εξωτερικό μια AGP Diamond ATI Radeon X1950 Pro 512 MB. H μητρική μου είναι η MSI 856PE Neo2-P. Επεξεργαστής P4 3.06 GHz, μνήμη 2 GB DDR 400 MHz PC 3200. Ξέρω πως δεν είναι ό,τι πιο σύγχρονο παρόλα αυτά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Όταν προσπαθώ να αλλάξω την παλιά μου κάρτα γραφικών (GeForce 5700 128 MB ) και βάζω την καινούρια, ο υπολογιστής τροφοδοτείται κανονικά από ρεύμα αλλά η οθόνη δεν ανοίγει καν. Η σύνδεση οθόνης - κάρτας γραφικών γίνεται μέσω DVI-D. Υπάρχει καμία πρόταση/ λύση ή να προβώ σε ριζική αναβάθμιση ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elekse an exeis sindesei tin extra trofodosia tis kartas grafikwn. Sigoura tin antexei to trofodotiko sou? Episis des kati pou simvainei arketa sixna, an exei "katsei" kala i karta sto AGP. Kanei mpip otan ekkinei to pc??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τροφοδοτικό ThermalTake 480 W. Έχει κουμπώσει καλά στο slot. Έξτρα τροφοδοσία ; Υπάρχει κάποιο έξτρα καλώδιο ;; Ο υπολογιστής δεν κάνει μπιπ κατά την εκκίνηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει υποδοχή η κάρτα για 2 καλώδια extra τροφοδοσίας στο μπροστά της μέρος.

κανονικά πάει από το τροφοδοτικό στην κάρτα απ'ευθείας, αλλά αν δεν υποστηρίζει το τροφοδοτικό σου τέτοια κόλπα, σίγουρα στην συσκευασία υπάρχει κάποιο adaptor για να την συνδέσεις με τα κλασσικά molex .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h karta ontos den exei adaptor giati tin eixa kai ego.mporeis na vreis se kapoio katastima.alla na se enimeroso gia to eksis.h karta thelei 35A na vgazei to trofodotiko sou meikta sto 12V rail. auto simainei pos an vreis trofodotiko pou exei 12V1 kai 12V2 rails kai to kathena vgazei 20A auto den simainei oti dinoun sindyasmena 35.auto na prosekseis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...