Προς το περιεχόμενο

Ethernet ... αλλά πώς;


ALXIOA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σασ φιλοι μου...στο σπιτι εχω adsl se pstn γραμμη με παροχο forthnet με ταχυτητα 2,4 mbs...μου εχουν δωσει ενα modem crypto...τωρα θελω να βγαλω μια υποδοχη ethernet...πωσ θα κανω κατι τετοιο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καταλαβα καλα τι θελεις να κανεις,ειναι να ενωσεις το modem σου με τον υπολογιστη σου με την βοηθεια μιας ethernet θυρας.αυτο δεν γινεται γιατι τα modem συνδεονται με υπολογιστη μεσω θυρας USB.διαφορετικα πρεπει να χρησιμοποιησεις ενα modem/router που να μπορεις να το συνδεσεις με τον υπολογιστη σου μεσω ethernet

 

υποθετω οτι εχεις το F200 ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν νομίζω να έχεις 2.4Mbps γραμμή αλλά 24Mbps. Σε αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να είχες παραλάβει ένα νέο modem/royter γιατί το υπάρχον φτάνει μέχρι τα 8Mbps. Οπότε το νέο router θα έχει και ethernet υποδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες να μοιράζεις το internet και σε άλλους υπολογιστές, μείνε όπως είσαι. Η USB σύνδεση δεν έχει και τόοοση διαφορά όσο πολλοί υποστηρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες να μοιράζεις το internet και σε άλλους υπολογιστές, μείνε όπως είσαι. Η USB σύνδεση δεν έχει και τόοοση διαφορά όσο πολλοί υποστηρίζουν.

 

Akoma k na 8es na moiraseis to internet se alla pc , mporeis pali na meineis etsi kai na kaneis to pc sou "router" , vazwntas ena hub sthn ethernet karta sou (k na syndeseis ekei ola ta pc pou 8es) kai kanwntas thn syndesh sou sto internet SHARED..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΛΥ σωστα...εγω ομωσ θελω μια ethernet θυρα για να βλεπω δορυφορικα καναλια...πωσ μπορω να την βγαλω και τι πρεπει να αλλαξω....θα μου αλλαξει το μοδεμ η παροχοσ εταιρειa -forthnet??η πρεπει να αγορασω εγω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akoma k na 8es na moiraseis to internet se alla pc , mporeis pali na meineis etsi kai na kaneis to pc sou "router" , vazwntas ena hub sthn ethernet karta sou (k na syndeseis ekei ola ta pc pou 8es) kai kanwntas thn syndesh sou sto internet SHARED..:-)

i forthnet den tha sou dosei allo.opote pigene pare esi ena allo.px siemens cl 110 .linksys wag200.zyxel 660.

μεγαλε 1 εχεις οπως και εγω

 

isos na ennoei oti exei 2048

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...