Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με fx 5200


nikos papas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενω μεχρι χθες ρυθμιζα τα χρωματα της καρτας τηλεορασης (kworld 310) με τη καρτα γραφικων,τωρα εχω προβλημα.Μονο κοντραστ και φωτεινοτητα μπορω πλεον να αλλαξω.Οι αλλαγες που κανω στα χρωματα δεν "πιανουν" στη τιβι καρτ.

Μαλλον καποια ρυθμισει θελει ,αλλα ποια ομως?Τι μπορω να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi File mou. H karta ayth einai aparadekth. Dwse 30 e kai pare mia 6600 toulaxiston! Mhn asxoleisai na thn rythmiseis. (Tapeinh mou gnwmh vevaia)

Πραγματι!Αφου να σκεφθεις βλεπω ταινιες (με power dvd π.χ.) και στα φωτεινα πλανα γυαλιζουν ολα.Ετσι ειμαι αναγκασμενος να χαμηλωνω πολυ το κοντραστ με αποτελεσμα η sony tv που εχω διπλα στο pc monitor (philips 190x7) να εχει πολυ ποιο ζωντανη εικονα.Παντως μου εχουν πει να μην περιμενω και πολλα πραγματα σε θεματα

γραφικων και με καλυτερη καρτα.Απλα θα μπορω να παιζω ολα τα παιχνιδια.Πραγμα που δεν με ενδιαφερει.Λογω μητρικης μπορω ναψαξω μονο για agp.Τι λετε για αυτη?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=987751&tab=marketing Μηπως ειναι μονο για VISTA? Και τι γινεται με τα προγραμματα που υποστηριζουν direct x9 και οχι 10.Πρεπει να τα αλλαξω ολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μου εχουν πει να μην περιμενω και πολλα πραγματα σε θεματα γραφικων και με καλυτερη καρτα.Απλα θα μπορω να παιζω ολα τα παιχνιδια.Πραγμα που δεν με ενδιαφερει.Λογω μητρικης μπορω ναψαξω μονο για agp.Τι λετε για αυτη?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=987751&tab=marketing Μηπως ειναι μονο για VISTA? Και τι γινεται με τα προγραμματα που υποστηριζουν direct x9 και οχι 10.Πρεπει να τα αλλαξω ολα?

 

Η αλήθεια είναι ότι η βασική διαφορά που έχουν οι γρήγορες από τις αργές κάρτες είναι εμφανέστερη στην ταχύτητα, παρά στην ποιότητα εικόνας.

 

Αυτή η κάρτα που προτείνεις είναι μέτρια, και κάνει και για windows xp, δεν είναι μόνο για vista. Επίσης, το ότι υποστηρίζει DirectX 10.0, δεν σημαίνει ότι δεν υποστηρίζει προηγούμενες εκδόσεις του DirectX, άρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λετε για αυτη?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=987751&tab=marketing Μηπως ειναι μονο για VISTA? Και τι γινεται με τα προγραμματα που υποστηριζουν direct x9 και οχι 10.Πρεπει να τα αλλαξω ολα?

 

καλή, όχι για παιχνίδια. Η δική σου μπορεί να είνα και καλύτερη σε απόδοση στα παιχνίδια.

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα με υποστήριξη DX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file niko kai egw tin idia karta grafikwn exw... kai enai gemati provlimata... afou na fantasteis den anoigei kamia fora to pc apo afti... skeftomai kai egw na parw mia

pisteuw oti afti http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174052&product=987751&tab=specs einai arketa kaliteri apo tin fx 5200... sigkronontas taxitites (Engine clock: 525MHz anti gia 225 pou exei i fx 5200 kai Memory clock: 800 MHz anti gia 332 tis fx 5200) fainetai para poli kaliteri... afti lew na parw...

twra omws exw alli erwtisi... tha dw kapoia diafora sta paixnidia me 3.00 GHz epeksergasti tis Intel? episis exw 1GB RAM.

giati me tin fx 5200 den paleuetai pleon... oti kai na paiksw kollaei... akoma kai me overclocking den kanei tpt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τη βοηθεια.θα τη παρω μαλλον τη καρτα γραφικων.ειμαι αποφασισμενος να δωσω και τα διπλα λεφτα αρκει να ξερω οτι θα εχω τααποτελεσματα

που θελω στην ποιοτητα του βιντεο.Επαναλαμβανω τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερουν καθολου.Ομως η απορια μου παραμενει σχετικα με το φαινομενο αυτο που περιεγραψα

στο πρηγουμενο μηνυμα.Εβαλα διπλα στην οθονη του υπολογιστη τη crt tv sony ,στη προσπαθεια να ρυθμισω τη 190χ7 που εχα μολις αγορασει.Η sony επαιζε συνδεδεμενη με το dvd player μια ταινια, ενω παραλληλα στον υπολογιστη επαιζε η ιδια ταινια και ετσι εκανα τις ρυθμισεις.Και ενω με τα χρωματα ολα πολυ καλα, η εικονα στον υπολογιστη (190χ7 philips) ειναι ενα κλικ ποιο κατω σε φωτεινοτητα κια ζωντανια.Αυτο συμβαινει επειδη αν αυξησω το κοντραστ να το φερω στα ισια με τη σονυ, βελτιωνεται πολυ η εικονα αλλα ολα γυαλιζουν.Τα συννεφα τα νερα τα προσωπα ακομη και τα χορτα λαμπυριζουν.Σιγουρα δεν φταιει η οθονη. Το ιδιο γινεται και με το crt pc μονιτορ που εχω.

Επισης το ιδιο εχω παρατηρησει και σε αλλα pc που εχουν φθηνες καρτες. Το εψαξα αλλα απαντηση δεν πηρα.Σκεφτομαι να παρω μια ταινια και να παω σε ενα ιντερνετ καφε. Εκει λογικα εχουν καλες καρτες γραφικων και θα μπορεσω να δω αν ειναι θεμα καρτας.Παντως αν ξερει καποιος ας γραψει κατι σχετικα με το θεμα.:mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...