Προς το περιεχόμενο

update NOD32


eirinikp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια! Έχω ένα πρόβλημα, κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή ή το NOD32 βγαίνει αυτό το μήνυμα:

"The current threat database is out-of-date. It is highly recommended that you update NOD32 immediately to ensure that newly discovered threats will be detected"

Πώς θα το κάνω update? Τι θα πρέπει να κατεβάσω και από πού?

Ευχαριστώ πολύ για όποιον μπει στον κόπο να βοηθήσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν στην taskbar, δίπλα στο ρολόι, των Windows υπάρχουν τα εικονίδια των προγραμμάτων που τρέχουν στο background. Εκεί λογικά υπάρχει και το εικονίδιο του NOD32 Control Center. Άμα δεν υπάρχει πας Start-->All Programs-->Eset-->NOD32 Control Center. Μόλις το ανοίξεις πας στην καρτέλα Update και πατάς update now και περιμένεις μέχρι να τελειώσει το update. Είσαι έτοιμος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτησα update και μου βγάζει το μήνυμα

Εnter password to access u35.eset.com

Note:For the User name and Password to be remembered, they must be entered properly in the Update setup window.

και ενώ έχει βάλει από κάτω μόνο του ένα όνομα και κωδικό, πατάω ΟΚ, αλλά υποθέτω ότι δεν το δέχεται γιατί μετά μου το ξαναβγάζει το ίδιο παράθυρο συνέχεια και δεν γίνεται τελικά το update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε τον server από όπου προσπαθεί να κατεβάσει το update. Πήγαινε update-->setup και στο παράθυρο που θα εμφανιστεί, στην περιοχή "Location" άλλαξε τον server

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό είναι να το κατεβάσεις κρακαρισμένο για να μην έχεις τέτοια προβλήματα...

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω?

Η συμβουλή αλλαγή Server location δεν πέτυχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω?

Η συμβουλή αλλαγή Server location δεν πέτυχε...

 

Η συμβουλή μου είναι να το κατεβάσεις από torrents γραφωντας σαν λήμμα "NOD32 +crack"

απο κει και πέρα περνάς το crack,ρυθμίζεις να κάνει αυτόματα τις ενημερώσεις και εχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

γεια σε ολους!

Εχω το nod32 κατεβασμενο απο torrent και ενω μεχρι τωρα δουλευε μια χαρα εχει κολλησει η ημερομηνια του στις 20-12 και μου βγαινει alert οτι και καλα ειναι out of date κτλ.κτλ...το θεμα ειναι οτι η ημερομηνια και η ωρα του συστηματος μου ειναι μια χαρα!πως αλλαζω την ημερομηνια!?

 

ευχαριστω εκ των προτερων!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω .Εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση τον nod32 που ειχα και πριν .Τωρα δουλευει ,για δοκιμασε και σε περιπτωση που δεν θελει να κανει auto update προσπαθησε χειροκινητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προηγουμένως είχε ρωτήσει η Salvia για αυτό και κλειδώθηκε το θέμα. Υπάρχει γενικώς αυτό το πρόβλημα στο Νod32 και πολλες φορές θα δείτε να συμβαίνει όταν έχετε καιρό να μπείτε στο Internet. Εκτός από την επανεγκατάσταση υπάρχει και άλλη λύση πολύ πιο γρήγορη και πολύ πιο απλή. Αλλά υπάρχουν και οι κανόνες του forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είναι η λύση:αλλάξτε antivirus!Είχα το nod32 και επειδή ακόμα και κρακαρισμένο που το είχα κατεβάσει από κάποια στιγμή και μετά σταμάτησε να κάνει update.Έβαλα το Kaspersky και είμαι μια χαρά!Άσε που μόλις το έβαλα βρήκε 8 threats ενώ το nod32 τόσο καιρό κοιμόταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια είναι η λύση:αλλάξτε antivirus!Είχα το nod32 και επειδή ακόμα και κρακαρισμένο που το είχα κατεβάσει από κάποια στιγμή και μετά σταμάτησε να κάνει update.Έβαλα το Kaspersky και είμαι μια χαρά!Άσε που μόλις το έβαλα βρήκε 8 threats ενώ το nod32 τόσο καιρό κοιμόταν!

 

Όταν λες ότι το Kaspersky βρήκε 8 threats τί εννοείς; Μήπως ήταν spyware; Απ' όσο ξέρω το nod32 βρίσκει μόνο ιούς οπότε είναι φυσιολογικό να μην έβρισκε τα threats που βρήκε το Kaspersky. Αν ήταν ιοί τότε ok.

Το καινούριο nod μπορεί να βρίσκει και spyware εκτός από ιούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...