Προς το περιεχόμενο

e.mule plus v1.2c


Amadeus7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτον, δε ξέρω και πολλά απο υπολογιστές οπότε ότι μου πείτε , παρακαλώ λίγο απλά για να καταλαβένω :P. Στο θέμα τώρα. Κατέβασα το e.mule plus v1.2c αλλα έχω ένα πρόβλημα, κατεβάζει ΠΟΛΥ ΑΡΓΑΑΑ. Διάβασα και τα αλλα posts αλλά δεν έβγαλα άκρη. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να κατεβάζω γρηγορότερα? Έχω σύνδεση altec 768 modem Crypto F200 firewall Comodo Pro. Σημειωτέων πως το Limewire που επίσης χρησιμοποιώ κατεβάζει με καλές ταχύτητες. Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μου δείχνει ποιές TCP/UDP ports είναι ελεύθερες ώστε να τισ βάλω στο μουλάρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι p2p προγραμμα κι αυτό και το limewire πραγμα που σημαίνει ότι η ταχύτητα που θα έχεις εξαρτάται κατά κύριο λογο απο τους seeders και leechers που θα έχουν το συγκεκριμένο κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ορίσει όριο upload; Πάνε προτιμήσεις-->σύνδεση και βάλε τικ στα όρια. Στο download δεν υπάρχει λόγος να δώσεις όριο. Στο upload πρέπει να δώσεις περίπου το 70% του μέγιστου upload bandwidth σου. Εγώ, που επίσης έχω 768/192, το βάζω στο 12-13.

Φυσικά πολύ βασικό είναι και αυτό που λέει ο arrenoposss, αν αυτό που ζητάς δεν υπάρχουν πολλοί χρήστες που το δίνουν, δεν πρόκειται να πιάσεις ταχύτητα ότι και να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ανοίξεις θύρες στο Firewall

 

Για να ανοίξεις θύρες για το Emule στο Comodo Firewall πρέπει να πας στην καρτέλα Ασφάλεια μετά Επόπτης Δικτυού να πατήσεις προσθήκη και μετά φτιάχνεις μια καταχώριση για TCP:

Ενεργεια:αποδοχη

Πρωτόκολλο:TCP

Κατευθυνση:Εσω

 

Μετά πας στην καρτέλα από κάτω που λέει Πύλη Προορισμού και επιλέγεις μια

Μόνο πύλη ι οποία θα αναγράφεται στο Emule

Μετά θα μετακινήσεις την καταχώριση που διμηουργιθηκε Πάνο από την τελευταία καταχώριση που λέει φραγή και καταγραφή

Μετά φτιάχνεις μια καταχώριση για UDP

Ενεργεια:αποδοχη

Πρωτόκολλο:UDP

Κατευθυνση:Εσω

 

Μετακινείς και αυτήν Πάνο από την καταχώριση που λέει φραγή και καταγραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...