Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με την εγγύηση


johnys192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!Πριν απο ενα μηνα πηγα το pc μου στο καταστημα που το αγορασα(multirama) επειδη η mobo ειχε προβλημα:Εσβηνε η οθονη και κολουσε ολο το pc, γενικα πολυ μπερδεμενο προβλημα.Ο τεχνικος μου ειπε πως θα την στειλει πισω στην εταιρια,(gigabyte) να την κοιταξουνε και αν ειναι να μου την αντικαταστησουνε...Εγω ομως το καλοκαιρι ειχα αλλαξει ψυκτρα στο northbridge μονος μου και επειδη η βιδα(ας το πουμε) ειχε κολλησει,την εσπασα για να βαλω την νεα...Η νεα ομως ειχε αυτοκολλητο και οχι βιδες με συνεπεια να μην κολλαει 100%(επειδη το τσιπακι δεν ηταν τελιως ισχιο).Ο τεχνικος λεει πως θα πρεπει να στειλει την mobo ετσι ακριβως οπως ητανε, να μην φαινεται δηλαδη οτι εχει αγκειχτει απο καποιον χωρις "γνωσεις"...και επεισης μπορει να φταει η νεα ψυκτρα που χαλασε η mobo γιατι δεν εκανε καλη εφαρμογη και απο την υπερθερμανση να χαλασε το northbridge.ΟΜΩΣ για να την στειλει πρεπει να εχω και εκεινη την "βιδα" που εσπασα...ετσι τωρα δεν μπορει να την στειλει!ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΗΣΗ!ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ MOBO!:cry:ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΒΡΩ ΒΙΔΕΣ?Η mobo ειναι GA-M55plus-S3G (Rev. 1.0)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...