Προς το περιεχόμενο

HOL 2 play ερωτήσεις - προβλήματα κ.λ.π


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέτα από αρκετές ημέρες αναζητήσεων βρήκα κατά την γνώμη μια καλή και αναπτυσσόμενη όσο αφορά το 2play εταιρία την HellasOnLine

 

έχω χαλάσει τα ματάκια μου ειλικρινά μιλάω μέχρι και αστιγματισμό απέκτησα (θα ζητήσω από το Ηal9000 μια μικρή αποζημίωση :-D )2 χρονιά τώρα να διαβάζω ότι προβλήματα έχει ο καθένας μας σχετικά με πάροχους συνδεσιμότητα καλωδίων κ.λ.π

Για να μην σας κουράζω μπαίνω στο ψητό

Με εκνεύρισε η τεραστία αναμονή από την forhtnet 1 μήνα να περάσουν την αίτηση και άλλες 20 ημέρες να συνδεθώ στο ιδιόκτητο δίκτυο τους με 39.90? το μήνα.(δελεαστική προσφορά)Ξαφνικά και χωρίς ειδοποίηση αλλάζουν την ημερομηνία σύνδεσης 2 μήνες μετά στις 12-12-2007 γιατί ?

Γιατί δεν είχαν οπτικές ίνες από ότι λένε στην περιοχή Αμπελοκήπων Θεσ/νίκης .

Εννοείται πριν αποστειλω την αίτηση μου είχα 3πλοτσεκαρει ότι είχα κάλυψη

 

Και εχθές είπα ας κάνω ένα τηλεφώνημα στην HOL, φίλοι μου έπαθα την πλάκα μου

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν κάνω διαφήμιση .

καταρχάς το τηλεφώνημα απαντήθηκε σε 30 δεύτερα αναμονής και μόνο.

δεύτερων η Δεσποινίς που με εξυπηρέτησε άψογη .

τριτον έκανα αίτηση και σε 10 ημέρες λαμβάνω την αίτηση με την γενική ταχυδρομική και δωρεάν WiFi ρουτερ .

Τιμες τα 6Mbps 34? τα 24Mbps 37?

Παρακατω μπορειτε να δειτε ολα αναλυτικα

Hellas On Line

 

Το θέμα δημιουργήθηκε εν όψη νέων συνδέσεων και ίσως βοηθήσει όλους μας στην γρήγορη επίλυση προβλημάτων-καθυστερήσεων που αφορούν την HOL.

Ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι αν σε συνδεσουν ποτε... εγω κοντευω να παθω προβλημα με το λεμο μου καθε μερα που παιρνω τα νουμερα και μου τα σπανε εντελως με τις μαμακιες που ακουω καλα για μαλ@κα με εχουν δεν εχουν τσιπα παιρνω καθε μερα ''αυριο μεθαυριο θα συνδεθειτε'' , ''μην ανυσηχητε το πολυ μεχρι την δευτερα θα εχει ενεργοποιηιθει το κυκλωμα'' τι να πω εχουν περασει πραγματικα 12 δευτερες και ακουω τα ιδια ειναι τρομερο και εγω στην αρχη αυτο πιστευα με τον χαρης αλλα τωρα εχασα καθε ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι αν σε συνδεσουν ποτε... εγω κοντευω να παθω προβλημα με το λεμο μου καθε μερα που παιρνω τα νουμερα και μου τα σπανε εντελως με τις μαμακιες που ακουω καλα για μαλ@κα με εχουν δεν εχουν τσιπα παιρνω καθε μερα ''αυριο μεθαυριο θα συνδεθειτε'' , ''μην ανυσηχητε το πολυ μεχρι την δευτερα θα εχει ενεργοποιηιθει το κυκλωμα'' τι να πω εχουν περασει πραγματικα 12 δευτερες και ακουω τα ιδια ειναι τρομερο και εγω στην αρχη αυτο πιστευα με τον χαρης αλλα τωρα εχασα καθε ιδεα

 

Πιστεύω οτι αναφέρεις παραπάνω αφορά την forhtnet ?

Σωστά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι βεβαια την HOL αφορουν δεν ξερω στην ποιοτητα αλλα στην εξυπηρετηση οχι ομως στην τηλεφωνικη αλλα στη δραση ειναι αθλια καθε μερα μου λενε ''καλε αυριο θα ενεργοποιηθει'' ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι βεβαια την HOL αφορουν δεν ξερω στην ποιοτητα αλλα στην εξυπηρετηση οχι ομως στην τηλεφωνικη αλλα στη δραση ειναι αθλια καθε μερα μου λενε ''καλε αυριο θα ενεργοποιηθει'' ....

 

Σοβαρα ε?

μάλλον έκανα μεγάλη πατάτα τώρα ?

Για να χουμε.

παντος σημερα μιλησα με εναν γειτονα ο οποιοσ εχει 2play απο Hol και τον ενεργοποίησαν εντός 25 ημερών μαζι με όλα τα απαραίτητα χαρτια που έστειλε κ.λ.π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο αυτό με τα ?37 και τα 24mbit πρέπει να έγινε τώρα πρόσφατα, γιατί ένα μήνα πριν που έψαχνα δεν υπήρχε. Χρέωνε για 12mbit με ίση ή και μεγαλύτερη τιμή από αυτή της forthnet (που δίνει στα 24) και είχε 3 χρόνια δέσμευση, οπότε αν ήθελες να φύγεις τον δεύτερο χρόνο έπρεπε να πληρώσεις περίπου 60?. Ο μόνος λόγος που το σκεφτόμασταν τότε ήταν επειδή είχαμε ήδη HOL internet, οπότε δε θα μέναμε για ένα μήνα χωρίς. Δε συνέφερε για τίποτα άλλο.

 

Τώρα όμως όλα άλλαξαν. Οι τιμές έπεσαν, η ταχύτητα ανέβηκε στα 24mbit (και με 1mbit upload, έναντι των 512kb της Forthnet) και η δέσμευση είναι για 1 χρόνο (με δυνατότητα αποδεύσμεσης στα ?55, που πριν ήταν ?90, ενώ της forthnet είναι ?70) αντί για 3. Το μοντεμάκι που δίνει πρέπει να είναι πολύ ποιοτικό, αναλογιζόμενος το fritzbox που ήδη έχω και είναι εξαιρετικό. Το πακέτο έχει γίνει πλήρως ανταγωνιστικό, ενώ προσφέρει και δύο διαφορετικές γραμμές.

 

Με τα νέα δεδομένα και με το γεγονός ότι έχω ήδη HOL, ότι είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές και ότι δε θα χρειάζεται να περιμένω να ενεργοποιηθεί και θα έχω κανονικά internet για τον καιρό που θα περιμένω, πιστεύω ότι για μένα αποτελεί μονόδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γραμμή ΟΤΕ όμως?

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να έχεις Internet με αυτούς (ειδικά αν έχεις στο ιδιόκτητο κύκλωμά τους) και να στο κόβουν. Έως καθυστερημένο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γραμμή ΟΤΕ όμως?

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να έχεις Internet με αυτούς (ειδικά αν έχεις στο ιδιόκτητο κύκλωμά τους) και να στο κόβουν. Έως καθυστερημένο!

 

Εδω θεσσαλονικη εγινε τωρα το ιδιοκτητο εχει γεμισει η πολη με αφισες με λογοτυπα κ.λ.π

μακαρι να ειναι οπως μου τα ειπανε .

το σιγουρο φιλε Panahs ειναι οτι οτι ειπες παραπανω ειναι σωστο για την HOL διοτι το ψαχνω απο τον αυγουστο που ελειξε το συμβολαιο μου με την vivodi και απο τοτε πληρωνω 34 ευρω μονο για ιντερνετ στα 4Mbit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε harrys23 και εγω ειχα vivodi στα 4 mbit...

και την εκοψα γιατι θα επρεπε να πληρωνω 45 ευρω (μονο για ιντερνετ μιλαμε...)

εκτος αν αναβαθμιζα το προγραμμα μου στα 10 mbit και να πληρωνα 25 ευρω...

Πηρα λοιπον ενα ΗΙΒΟΧ στις 21 του μηνος και περιμενω ποτε θα ενεργοποιηθει πλεον...

Για να δουμε...

Οσον αφορα το HOL 2 play θα περιμενω κανα 6μηνο να ακουσω γνωμες και βλεπουμε...

 

Υ.Γ. Ειχα κανει μια αιτηση για telefonet+ στη vivodi πριν το καλοκαιρι και ακομα περιμενω...Το μονο πραμα που συνεχιζω να λαμβανω (αν και εχω κανει διακοπη)

ειναι κατι γραμματα του τυπου ""σε 30-45 εργασιμες ημερες θα ενεργοποιηθει η υπηρεσια""...κτλ,κτλ.

 

Αβυσσος η ψυχη των Ιnternet Providers....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...