Προς το περιεχόμενο

grr! μουγρίζει το PC!


overclockerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας! έχω ενα μικρό πρόβλημα.... δεν ξέρω γιατί, όμως παρόλο που οι ανεμιστήρες που έχω δεν κάνουν θόρυβο κάτι μουγρίζει μέσα απο το PC! ανοίξα το κούτι αλλά μάταια.... δεν μουγρίζει κανένας ανεμιστήρας! υποπτεύομαι τούς σκληρούς δίσκους αλλα δεν καταλαβαίνω απο πού έρχετε ο θόρυβος! απο θερμοκρασίες ειμαι πολύ καλα

κανονικά το PC έχει γύρω στους 26 Βάθμους κελσίου και ο επεξεργαστής έχει 28! κάθε βοήθεια δεκτή!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τσεκαρει την διαταξη των καλωδιων σου μεσα ?Μηπως οταν το εχεις κλειστο ακουμπανε σε κανενα ανεμιστηρα?Εκτος κι να εχει κρυφτει κανενα ρακουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τσεκαρει την διαταξη των καλωδιων σου μεσα ?Μηπως οταν το εχεις κλειστο ακουμπανε σε κανενα ανεμιστηρα?Εκτος κι να εχει κρυφτει κανενα ρακουν :)
μιά χαρά είναι η διατάξη! αλλές λύσεις?:X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας! έχω ενα μικρό πρόβλημα.... δεν ξέρω γιατί, όμως παρόλο που οι ανεμιστήρες που έχω δεν κάνουν θόρυβο κάτι μουγρίζει μέσα απο το PC! ανοίξα το κούτι αλλά μάταια.... δεν μουγρίζει κανένας ανεμιστήρας! υποπτεύομαι τούς σκληρούς δίσκους αλλα δεν καταλαβαίνω απο πού έρχετε ο θόρυβος! απο θερμοκρασίες ειμαι πολύ καλα

κανονικά το PC έχει γύρω στους 26 Βάθμους κελσίου και ο επεξεργαστής έχει 28! κάθε βοήθεια δεκτή!;)

Για το θόρυβο που ακούς άνοιξε την κεντρική μονάδα και δες μήπως

κάποιο καλώδιο περνάει μπροστά από κάποιο ανεμιστήρα η σε χειρότερη περίπτωση

εάν εφάπτεται με ανεμιστήρα ...

η ακόμα πιο χαλια αν έχει σπάσει το ανεμιστηράκι από τον ανεμιστήρα

του επεξεργαστή....

Μπορεί να θέλει ένα απλό καθάρισμα με σπρέυ πεπιεσμένου αέρα

όλα όμως έχουν να κάνουν με τον επεξεργαστή

και η πιο συνηθισμένη περίπτωση είναι να έχει πιάσει αρκετή σκόνη ο ανεμιστήρας του του επεξεργαστή....

μπορεί να θέλει ένα απλό καθάρισμα με σπρέυ πεπιεσμένου αέρα .

Όλα όμως έχουν να κάνουν με τον επεξεργαστή ειδικά για το καθάρισμα εκτος από τον ανεμιστήρα καλο θα ήταν καλο να καθάριζες και την ψύκτρα του επεξεργαστή (θα έχει μαλλιάσει !!!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι έβγαλες κάποιο δισκάκι CD/DVD από κάποιο drive;
οχί, όμώς ανοίξα το κούτι και είδα ξάνα μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα και αφότου το έκλεισα όλα πάνε ρολόι οπότε προς στιγμήν ολα πάνε καλά;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρόμοιο πρόβλημα είχα και εγώ, ο υπολογιστής έβγαζε παράξενους ήχους, τελικά ήταν ανεμιστήρας (το μπροστινό) ο οποίος ακουμπούσε σε ένα καλώδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...