Προς το περιεχόμενο

Υποδείξεις στο Google Search Bar του Firefox


alexzzz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως πολύ θα ξέρετε αν στο Google search bar που είναι στο firefox, πάτε να ψάξετε κάτι, ενώ πατάτε σας βγάζει από κάτω υποδείξεις. Υποθέτω ότι οι υποδείξει που βγαίνουν είναι σύμφωνα με αυτά που έχουν ψάξει πολλά άτομα. Το χρησιμοποιώ εδώ και καιρώ. Σήμερα ανακάλυψα το εξής...

 

ενώ πήγα να γράψώ μια λέξη με "w" έγραψα καταλάθος "ς" καθώς είχα γυρισμένη την γλώσσα στα Ελληνικά. Τι μου έβγαλε λοιπόν ο γούγλης;

 

ςςς.ιν.γρ

ςςς.γοογλε.γρ

ςςς.γοογλε.ψομ

ςικιπεδια

ςςς.ηοτμαιλ.ψομ

ςςς.υοθτθβε.ψομ

 

γέλασα πολύ. Δεν είναι σημαντικό αλλά δεν νομίζω να το περίμεναν εκεί στου γούγλη αυτό το πράγμα. Είναι από τα κακά του αυτοματισμού.

 

Θυμήθηκα που κάποτε πήγα να γράψω "mercedes vario" και έγραψα "μερψεδεσ ωαριο" :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χεις γράψει εσύ αυτά τα url και έχει μάθει απο σένα γι αυτό και στα προτείνει.

 

κρατάω μια επιφύλαξη γιατί είναι το pc μου στην δουλειά και ενδέχεται κάποια στιγμή που έλειψα να έψαξε κάποιος. Πάντως εγώ σίγουρα δεν τα έγραψα. Θα το τσεκάρω και στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bobosss δεν προτείνει λέξεις ή ιστοσελίδες που έχεις επισκευθεί εσύ (ή τουλάχιστον όχι μόνο αυτά). δοκίμασε να γράψεις "new wo" τα τοπ αποτελέσματα έχουν να κάνουν με το λήμα new world order, δε νομίζω να είχε ξαναψάξει εσύ κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bobosss δεν προτείνει λέξεις ή ιστοσελίδες που έχεις επισκευθεί εσύ (ή τουλάχιστον όχι μόνο αυτά). δοκίμασε να γράψεις "new wo" τα τοπ αποτελέσματα έχουν να κάνουν με το λήμα new world order, δε νομίζω να είχε ξαναψάξει εσύ κάτι τέτοιο.

 

σωστό και αυτό, άσε που θυμήθηκα ότι αυτά που έγραψες εσύ τα εμφανίζει πρώτα και κάτω από μία διαχωριστική γραμμή αυτά του google. Άρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αποτελέσματα suggest τα βγάζει από την υπόδειξη "Suggestions" και κάτω. Τα κασαρισμένα queries τα βγάζει από πανω...

 

εγώ τι είπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...