Προς το περιεχόμενο

altec ido personal?


virtualitywon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα :). πρόκειται να αγοράσω καινούριο υπολογιστή..κατά προτίμηση έτοιμο και όχι κομμάτια ξεχωριστά..δεν είδα και πολλά πράγματα για να είμαι ειλικρινής..(αν και είδα κάποια άλλα posts σ' αυτό το forum για να πάρω μία ιδέα)..μου είπανε να πάρω τον Altec ido personal (τα χαρ/κα του τα παραθέτω από κάτω)..ότι είναι αρκετά καλός και σε καλή τιμή...η δικιά σας άποψη? δεν τον θέλω για επαγγελματική χρήση..τον υπολογιστή τον χρησιμοποιώ κυρίως για να μπαίνω στο Διαδίκτυο, ταινίες, μουσική κτλ...(σημείωση: σχεδόν ποτέ δεν ασχολούμαι με παιχνίδια) (απορία: γιατί πρέπει οπωσδήποτε όλοι οι καινούριοι υπολογιστές να έχουν τα vista και όχι τα xp για παράδειγμα?)

 

 

Ηλεκτρονικός Υπολογιστής Altec iDO Personal

 

Το Altec iDO Personal αποτελεί κορυφαίο σύστημα υπολογιστή, που προσφέρει μοναδική εμπειρία στην ψυχαγωγία, στην ενημέρωση, και την επικοινωνία.

Με το Altec iDO Personal απολαμβάνετε στην μοναδική τιμή των 899?:

• Επεξεργαστής: Intel Core 2 Duo E6550

(4MB L2 Cache/2.33GHz/1333MHz FSB)

• Μνήμη: 1GB DDR2

• Σκληρός Δίσκος: 500 GB SATAII

• Οπτικό μέσο: DVDRW Double layer18x

• Κάρτα Γραφικών: PCIe NVIDIA NX8400GS 256MB DVI

• Κάρτα TV: Λήψη Αναλογικής & Ψηφιακής επίγειας τηλεόρασης, Δορυφορικής τηλεόρασης, και FM Radio.

• Κάρτα Δικτύου: LAN 10/100/100, Wireless 802.11g 54Mbit

• Κάρτα Ήχου: 7.1 Channels

• Πληκτρολόγιο: Microsoft Multimedia

• Ποντίκι: Microsoft Optical

• Λειτουργικό σύστημα: Microsoft Windows Vista Home Premium Ελληνικά

• Antivirus: Panda 12 μήνες

• Ηχεία: 100W

• Οθόνη: Philips LCD-TFT 19” Wide (1440 x 900, 5ms)

• Eγγύηση: 5 έτη πλήρη εγγύηση σε PC και οθόνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό που τον θέλεις δεν είναι απλά καλός, είναι τρίκαλος! :)

Όσο αφορά τα vista, δεν καταλαβαίνεις? Νέο λειτουργικό, κάποιοι πρέπει να βγάλουν χρήματα, ξέρεις τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξανασκέφτηκα το θέμα και αποφάσισα ότι θα ήταν καλύτερο να να φτιάξω έναν μόνη μου..το θέμα είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία σε τέτοιου είδους τεχνικά ζητήματα...αναρωτιέμαι λοιπόν εάν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με τη σύνθεση...τις ανάγκες που θα καλύπτει τις έχω αναφέρει στο πρώτο post..το βασικό είναι να μην μου κολλάει με την 1η ευκαιρία...το ποσό που μπορώ να καλύψω είναι γύρω στα 1000 ευρώ..

οπότε περιμένω προτάσεις :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...