Προς το περιεχόμενο

ASUS 6600GT vs Club3D


Biull

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος μου έδωσε την Club3D 7600GS από το 2ο pc του και μου ζήτησε την ASUS 6600GT που έχω τώρα.

Τι λέτε?

Ποιά είναι καλύτερη?

Από κάθε άποψη: gaming, HD watching κ.τ.λ.π.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, μια άποψη είπα, πάντως η Club3D σαν εταιρεία έχει χαμηλούς χρονισμους σε σύγκριση με τις άλλες εταιρείες.

 

Είναι θέμα οπτικής, μάλλον το ανάποδο συμβαίνει: Δηλαδή η Club3D ακολουθεί τους χρονισμους των reference boards που δίνει ο GPU manufacturer, ενώ άλλες εταιρείες παρουσιάζουν «υπερχρονισμένες» εκδόσεις. Αλλά όπως ανέφεραν και τα παιδιά πιο πάνω, αυτά δεν έχουν σημασία όταν συγκρίνουμε GPUs με εντελώς διαφορετική αρχιτεκτονική. Το ίδιο συμβαίνει και στις CPUs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gt με Gs έχουν διαφορετικούς πυρήνες αν θυμάμαι καλά και δεν ξεκλειδώνουν όμως η Gs έχει πολύ κομμένη τάση στον πυρήνα τις 1,1 έναντι του 1,3 που έινια rated το οποιο σημαίνει ότι με ένα καλο mod πάει στον θεό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update paides:

H karta den einai 7600GS....einai 7600GT me 256MB GDDR3!

Na tin kratiso?:lol::lol::lol:

Mia aporia.

Gegonos einai oti exo meinei piso me tis kartes grafikon mias kai to sustuma paizei AGP mono.Mou ekane entuposi to oti i 6600GT pou exo eixe upodoxi gia reuma (4pino molex) eno auti pou einai kai gt kai epomeni genia den thelei extra reuma?

Paizei kai kala kaluteri diaxeirisi energeias kai tetoia?

Elpizo i 7600GT na paizei kanena paixnidaki giati me tin 6600GT eixa gamo tis epidoseis: 12fps sto lost planet me ola sto low!:lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...