Προς το περιεχόμενο

Ξε - κλείδωμα εφαρμογών από το Comodo....


SocialNetUsr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όλα ήταν κανονικά ώσπου το Comodo μου πετάει ένα μήνυμα ότι ο messenger ήθελε να επικοινωνήσει με μια IP (ο messenger έτρεχε κανονικά), του λέω deny.... μέγα λάθος.... και ξαφνικά με κάνει sign out και από εκείνη την στιγμή δεν μπαίνει... όλο error code:80072efd βγάζει. Έψαξα στο Comodo->Application Monitor και είχε το messenger Allow, το έκανα Remove και μετά Add αλλά πάλι τίποτα.. ξέρετε τι παίζει γιατί εγώ βαρέθηκα να το βρίζω :mad:

αν έχετε κάποια ιδέα ξέρετε.... πείτε την.... ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δω αν ήταν όντος πρόβλημα από το Comodo, το έκλεισα συνδέθηκα κανονικά στο messenger και όταν τον άνοιξα με έκανα με την μία sign out.... οπότε το restore point δεν νομίζω να μου κάνει δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν δοκιμάζεις να ξαναπεράσεις το comodo?

Λογικά έχει κρατήσει την ρύθμιση(deny) και δεν επιτρέπει στον messenger να μπει στο νετ.

εαν και μου κάνει εντύπωση που λεει...allow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους το έλυσα.... η μ@λ...κ!@ που έκανα ήταν ότι..ενώ έσβησα από το Application Monitor τον Messenger, δεν τον έκλεινα και τον άφηνα σε αναμονή στο Tray.... αφού έκανα exit και τον άνοιξα πάλι άρχισε το Comodo να βγάζει τα μηνύματα του για να το κάνει ξανά trust και όλα είναι ΟΚ!!! ευχαριστώ για την επιλογές που μου προτείνατε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...