Προς το περιεχόμενο

XP σε LG P1


dakangr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Loipon, 3 meres paleyw na balw Xp sto P1 kp02hs mou. Ola kala, me to nlite perasa kai touw drivers gia ton sata, blepei oles tis syskeyes ektos ths kartas Hxou!!! Mphka sthn Realtek, katebasa apo paromoia laptop drivers, tous epishmous apo to site ths Lg, tpt. Exw apelpistei pragmatika, mallon 8a balw pali ta sVista. Pragmatika opoiadhpote skepsh einai ektimhtea.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο driver της Realtek είναι για HD Audio και όχι ο απλός AC97, μέσα σε έναν υποκατάλογο περιέχει ένα KB patch για διάφορες εκδόσεις Windows. Τρέχεις πρώτα αυτό που αντιστοιχεί στη δική σου και μετά ξαναπερνάς τον driver...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα τους Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (το έγραψα αναλυτικά) για να λειτουργήσει και η κάρτα ήχου, ψάξε και κατεβασέ τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη, το ίδιο πράγμα λέμε. Είναι το ΚΒ888111 patch της Microsoft και υπάρχει συνήθως σε υποκατάλογο μέσα στο zip αρχείο των HD οδηγών. Αν το αρχείο δεν είναι zip αλλά exe, πρέπει να βρεθεί ο υποκατάλογος στο προφίλ του χρήστη όπου γίνεται προσωρινά η αποσυμπίεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρχε καποιο πατσακι για τον 'οδηγο' ηχου που πραγματικαι και σε εμας που εοχυμε xp καποια στιγμη μας μπερδεψε πραγματικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, να σας ευχαριστησω ολους για τις απαντησεις.

Στο θεμα μας, τζιφος μαγκες. Δοκιμασα τα παντα. Τα update απο την Microsoft, μεχρι και αλλο φορματ έκανα και ξαναπερασα τους drivers της μητρικης μηπως εφταιγε αυτο.Ηχο δεν καταφερα να εχω, και με μεγαλη μεγαλη μου λυπη, σας γραφω απο το φρεσκοφορματαρισμενο λαπτοπ με τα μοναδικα, τα ανεπαναλειπτα, τα εξωπραγματικα Windows σΒιιιιιιιιισταααα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Loipon, 3 meres paleyw na balw Xp sto P1 kp02hs mou. Ola kala, me to nlite perasa kai touw drivers gia ton sata, blepei oles tis syskeyes ektos ths kartas Hxou!!! Mphka sthn Realtek, katebasa apo paromoia laptop drivers, tous epishmous apo to site ths Lg, tpt. Exw apelpistei pragmatika, mallon 8a balw pali ta sVista. Pragmatika opoiadhpote skepsh einai ektimhtea.

 

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Ελπίζω να έλυσες τελικά το πρόβλημα που αναφέρεις με τους drivers του LD P1. Δυστυχώς όμως έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα: σε ένα LG P1 που μου έφεραν για να του επανεγκαταστήσω XP, δεν μπορώ να βρω SATA drivers. Εσύ που τους βρήκες?

 

Μήπως μπορείς να μου στείλεις το link (διότι στο search των sites της LG δεν φέρνει κανένα αποτέλεσμα για P1 sata drivers...).

 

 

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων και Καλή Χρονιά!

 

Ανάργυρος

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...