Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με site (DNS)


bill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρά σε όλους.

 

για να γράφω... θέλω ΒΟΗΘΕΙΑ....

 

φτιάχνω μια σελίδα που μέχρι προχθές, την έβλεπα κανονικά. Εδώ και 3 μέρες με την σημερινή, δεν εμφανίζεται... Σε ping δεν απαντάει. Με ftp μπαίνω και βλέπω τα περιεχόμενα. Δεν χάθηκε τίποτα.

 

Επικοινώνησα με τους provider (byethost), αλλά επειδή είναι λίγο ... κάτι, μου είπανε με καθυστέρηση οτι δοκιμάσανε το site και είναι οκ. Η σελίδα είναι http://www.zefyri.net Με otenet που χρησιμοποιώ εγώ, δεν τι βλέπω.

Θα ήθελα κάποιος με διαφορετικό provider , να μου πει αν μπορεί να την δεί. Τίποτα αλλο.

 

Οι nameserver είναι όπως ήταν. Και η σελίδα του host, έχει κάποια προβλήματα και λέω μήπως είναι πρόβλημα με το dns. Αλλά 3 ήμερες? Το TTL είναι για 48 ώρες ρυθμισμένο, δεν θα επανερχότανε?

 

Τα φώτα σας παρακαλώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ από OTEnet δεν μπορώ να τη δώ. Για να κάνεις έλεγχο στη σελίδα από διαφορετικές τοποθεσίες πήγαινε εδώ:

 

http://www.host-tracker.com

 

Όπως φαίνεται είναι εντάξει. Έκανα έλεγχο και από μερικούς δικούς μου servers που βρίσκοντε σε διαφορετικά datacenter και από εμφανίζεται. Μήπως κόβουν την OTEnet με κάποιο firewall; Αυτό είναι και το πιο πιθανό και όχι κάποιο πρόβλημα με τα DNS μιας και μπορώ να δω την ip της σελίδας μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το κόπο σας παιδιά.

 

Μου απαντήσανε τελικά (4 μέρες μετά!) και μου ζητήσανε να κάνω tracert. Κάπου κολλάει σε αυτούς.

 

Η απάντησή τους:

We have resolved a DNS issue that causing your site to not display correctly.

 

Apologies for the outage, we have now added a new parameter to our server monitoring system which will look for any anomalies of this type in the future and resolve them automatically.

 

Ας ελπίσω οτι θα επανέλθει σύντομα.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδω ειναι το προβλημα

 

NS list mismatch: registration authority reports that domain is hosted on the following servers: 'ns1.zefyri.net; ns2.zefyri.net', but DNS server ns1.zefyri.net reports domain to be hosted on 'ns1.byet.org; ns1.zefyri.net; ns2.byet.org; ns2.zefyri.net; ns3.byet.org; ns4.byet.org; ns5.byet.org'. Please make sure that you configure the same DNS servers in registrar database and on your DNS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...