Προς το περιεχόμενο

Μέτρηση average CPU load - Συζήτηση


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

parsifal μετα απο restart συνεχήζει να μετράει ? και μετά απο την εντολή σε εμένα δεν μου ξεκινάει κάτι δεν κάνω καλά ή ειναι οκ ? να το πατήσω εγώ να ξεκινήσει ?

 

79385759ua3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να σκαλίσεις κάτι από το γραφικό περιβάλλον. Δίνεις την εντολή "create counter μπλα-μπλα..." και αρχίζει αυτόματα η καταγραφή. Με restart προφανώς διακόπτεται, οπότε φτου κι απ' την αρχή...

 

 

*EDIT: Μπορούμε μπακαλίστικα να καταλάβουμε ότι ο μετρητής τρέχει σωστά, αν βλέπουμε το αρχείο καταγραφής να μεγαλώνει σταδιακά σε KB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε εντελώς τη "Διαχείριση Υπολογιστή". Δώσε τις δύο τελευταίες εντολές του post #16. Και ξανά "create counter μπλα-μπλα...". Επαναλαμβάνω ότι η μέτρηση θα πρέπει να ξεκινήσει αυτόματα και το αρχείο CPULoad_000001.csv θα πρέπει να εμφανιστεί στον root κατάλογο του C volume. Μερικές φορές δεν γίνεται σωστό refresh στον Windows Explorer οπότε ή πατάμε F5 για να το δούμε ή περιμένουμε και τσεκάρουμε λίγο πιο μετά που θα πρέπει να έχει εμφανιστεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα και δεν μου ξεκινάει με τίποτα :-( πάτησα και το κουμπάκι από την διαχείριση να ξεκινήσει και μου βγάζει ένα σφάλμα

πρέπει να έχω πρόβλημα με τα χρ μου γιατί μου κάνουν και αλλα κούλα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...