Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για πινακίδες αυτοκινήτου


galil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες βράδυ ενώ περπατούσα στο δρόμο με δυο φίλους ξαφνικά ένα αυτοκίνητο σταμάτησε για λίγο, μας έβγαλε μια φωτογραφία και αμέσως έφυγε.

Εγώ πρόλαβα και πήρα την πινακίδα του. Μπορώ να βρω σε ποιον ανήκει το όχημα; Δηλαδή η αστυνομία μπορεί να μου το πει ή μήπως θεωρείται προσωπικό στοιχείο που το δίνουν για σοβαρές περιπτώσεις μόνο;

Θα μου πείτε δεν είναι και τίποτα το σοβαρό αλλά με ενόχλησε και θέλω να μάθω ποιος είναι αυτός που το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν δίνουνε εύκολα, αν έχεις φίλο/γνωστό πρόθυμο μπάτσο κάτι γίνεται.Μπορείς να κινηθείς επίσημα επίσης αλλά δεν ξέρω τι σημασία μπορεί να δώσουν, ύποπτο μπορεί να είναι αλλά παράνομο δεν ξέρω, ίσως αν το συνδυάσεις με κάτι άλλο να υπάρξει ενδιαφέρον.Είσαι σίγουρος πάντως ότι έβγαζε εσένα ; Έχω ένα φίλο πορωμένο με παλιά αμάξια και παλιές πινακίδες ας πούμε, όπου και να πάει έχει μια φωτογραφική μαζί και βγάζει συνεχώς φωτογραφίες στους δρόμους ακόμη και μέσα στο αμάξι εν κινήσει, έχει μαζέψει ένα τεράστιο αρχείο για την ιστορία της αυτοκίνησης γενικότερα, ουκ ολίγες φορές πήγε να βρει τον μπελά γι'αυτή του την συνήθεια, ο κόσμος δεν μπορούσε να καταλάβει τι μπορεί να φωτογραφίζει σε μια γειτονιά με φαινομενικά τίποτε το αξιοπρόσεχτο.Αν κρίνω απ'τα φόρουμ που συμμετέχει δεν είναι ο μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λινκ από το αρχείο του.

 

edit : galil δεν κατάλαβες, τον δικό σου ασφαλιστή να πάρεις εννοούσαν που είναι πιο δικτυομένος για να έχει πρόσβαση στο database της τροχαίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...