Προς το περιεχόμενο

Wind ADSM


titikos46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

Δεν το έχω βάλει, αλλά επειδή με ενδιέφερε το έψαξα και απ'ό,τι είδα είναι μεγάλη μούφα! Το "χωρίς όριο" πακέτο έχει όριο 30 γίγα μεταφορά δεδομένων, που σημαίνει μέχρι 30 και uploading kai downloading. Πολύ ακριβό με πολλούς περιορισμους. Είναι νωρίς ακόμα για κάτι τέτοιο. Ως γνωστό στην Ελλάδα είμαστε 100 χρόνια πίσω. ΌΤαν βλέπεις σε άλλες χώρες της ευρώπης να έχουν παντού στους δρόμους δωρεάν wifi hotspots, εμείς ασχολούμαστε με τις ηλιθιότητες τύπου "ADSM χωρίς όριο" με όριο 30Gb!!!! ELEOS! τι άλλο θα ακούσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω βάλει, αλλά επειδή με ενδιέφερε το έψαξα και απ'ό,τι είδα είναι μεγάλη μούφα! Το "χωρίς όριο" πακέτο έχει όριο 30 γίγα μεταφορά δεδομένων, που σημαίνει μέχρι 30 και uploading kai downloading. Πολύ ακριβό με πολλούς περιορισμους. Είναι νωρίς ακόμα για κάτι τέτοιο. Ως γνωστό στην Ελλάδα είμαστε 100 χρόνια πίσω. ΌΤαν βλέπεις σε άλλες χώρες της ευρώπης να έχουν παντού στους δρόμους δωρεάν wifi hotspots, εμείς ασχολούμαστε με τις ηλιθιότητες τύπου "ADSM χωρίς όριο" με όριο 30Gb!!!! ELEOS! τι άλλο θα ακούσουμε!

 

ΜΑ ΤΙ ΛΕΣ? :rolleyes::shifty:

Τι είναι μεγάλη μούφα? Γιατί είναι κακο? Επειδη σου βαζει limit στα 30GB? :eek: (ΔΕΝ μπορεις να τα ξοδεψεις και να προσπαθησεις! Εχεις ακουσει ποτε το Fair Usage Policy? Αντιλαμβανεσαι πως γινεται η μεταφορα δεδομενων πως γίνεται μεσω δικτύου κινητης?)

Τα χεις μπερδεψει BIG TIME μαλιστα! Δεν σου ειπαν ποτέ πως σου προσφερούν ενναλακτικη του ADSL προσβαση. Αυτά ειναι mobile data και τηρουμενων των αναλογιων ΤΖΑΜΠΑ τα δίνουν... Η πλειοψηφία των Ευρωπαικών χωρών απλά δεν διαθέτουν τα πακέτα της Ελλάδας... not even close! Οσον αφορα την αναφορα σου στο Wifi... απλα επετρεψω μου να γελασω αν νομιζεις πως θα πας στο εξωτερικο, θα ανοιξεις το laptop και απλα θα μπεις στο ιντερνετ....

 

ΣΤΟ ΘΕΜΑ:

Οι τιμές των mobile data ειναι πλεον σε προσγειωμενα επιπεδα, προσιτά απο τον καθένα που πιστεύει πως χρειάζεται αυτή την υπηρεσία. Οι ταχύτητες ποικιλουν απο εταιρια σε εταιρία λόγω κάλυψης 3G. Την καλύτερη καλυψη την έχει η Cosmote, με την Voda να ακολουθεί και τελευταία την Wind. Όπου δεν εχει κάλυψη 3G, οι ταχύτητες ειναι εφάμιλλες ενός PSTN μοντεμ. Τα 30GB ειναι virtually impossible να τα εξαντλησει κανείς ακόμα και με ταχύτητες 3G (εκτος και αν κάποιος πιστεψε οτι θα έχει 3,6mbps). Τα 5GB ειναι υπερεπαρκη για καποιον που κανει λογική χρήση και αποφεύγει torrents και λοιπα βαρια downloads.

 

Μιλάω πάντα εκ πείρας και χρησιμοποιώ αυτη την περίοδο Cosmote & Wind data packs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΤΙ ΛΕΣ? :rolleyes::shifty:

Οσον αφορα την αναφορα σου στο Wifi... απλα επετρεψω μου να γελασω αν νομιζεις πως θα πας στο εξωτερικο, θα ανοιξεις το laptop και απλα θα μπεις στο ιντερνετ....

.

 

Μπορείς να γελάς όσο θες. Στην Γερμανία και την Πορτογαλία που πήγα φέτος είχαν τζάμπα wifi όχι μόνο στους δρόμους και πλατείες, αλλά και στα τρένα...

 

Για τα υπόλοιπα που λες περί μεταφοράς δεδομένων mobile data σε πιστεύω γιατί δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός. Προφανώς το ADSM δεν κάνει για μένα από τη στιγμή που δεν είναι δυνατό να είναι σαν ADSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά προσοχή. Πήγα πριν 1 μήνα να ζητήσω το απεριόριστο adsm από ένα μαγαζί της wind και η πωλήτρια μου έδωσε αυτό των 5 GB. Νομίζοντας ότι πήρα αυτό που ζήτησα, πήγα σπίτι, το σύνδεσα και μετά από λίγο καιρό μου έβαλαν φραγή γιατί από ότι μου είπαν μέσω τηλεφώνου, είχα μέχρι στιγμής λογαριασμό γύρω στα 340 ευρώ. Πριν λίγες μέρες ήρθε ο λογαριασμός με το ποσό των 644 ευρώ!!!! Στέλνω mail αλλά τίποτα. Καμμία απάντηση. Από το μαγαζί μου λένε ότι ακόμα περιμένουν την wind να τους ενημερώσει. Η στάση τησ εταιρείας είναι τουλάχιστον απαράδεκτη. Δεν μας σέβονται καθόλου. Δείτε άλλωστε και τη σελίδα τους για να καταλάβετε. Στο υπηρεσίες -> Υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών έχει link για εξόφληση λογαριασμών. Μακριά παιδιά από τέτοιες εταιρειούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ζούμε σε χώρα που αυτά που λένε οι υπάλληλοι πρέπει να τα γράφουν και να τα υπογράφει το μαγαζί.

Διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος.

 

Κάτι παραπλήσιο έπαθα και γω με σύνδεση cosmote.

Ενώ την έκανα 31/12/2007 για να έχω 2 πάγια δωρεάν μου την έπιασαν το 2008 , οπότε θα πληρώσω 70ε παραπάνω.

 

Οι παλαιοί έλεγαν ( Ου μπλέξεις )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...