Προς το περιεχόμενο

τι να κανω με τα vista....


saint_vitus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πάω να κάνω εγκατάσταση τοθσ drivers του ήχου μου βγάζει το μύνημα "δεν βρέθηκε η συσκευή για αυτόν τον οδηγό" Μήπως δεν είναι αυτοί οι drivers?

 

perases prota to Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς να τρέχεις τα προβληματικά προγράμματα με δεξί κλικ και Run as administrator.

Είναι πολύ-πολύ βασικό.

Και στις εγκαταστάσεις και όταν τα τρέχεις κανονικά.

 

Σε εμένα προς το παρόν με hp και vista δεν μου έτυχε κάτι στραβό.

Δηλ. μου έτυχε έριξα τα σχετικά μπιν.. αλλά τα κατάφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά μαλλων έβαλα λαθος Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio. Εβαλα τους drivers του αντίστοιχου μοντέλου presario (την εκανα την παπαριά). Αντε να δω τώρα αν θα δουλέψουν οι άλλοι drivers.

Πάντως με τα vista δεν δούλευε τίποτα, ούτε παιχνίδια ούτε προγράμματα. Έβαλα το alcohol 120% να παιζω και κανα παιχνιδι (σπασμενο φυσικά) ανάθεμα την ώρα που το έβαλα. Και από προγραμματα μόνο η πασιετζα επαιζε κανονικά, ούτε το nero δούλευε!! Απορώ πως δεν εχουνε άλλοι τέτοια προβλήματα, μήπως να το πάω σε εξωρκιστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά μαλλων έβαλα λαθος Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio. Εβαλα τους drivers του αντίστοιχου μοντέλου presario (την εκανα την παπαριά). Αντε να δω τώρα αν θα δουλέψουν οι άλλοι drivers.

Πάντως με τα vista δεν δούλευε τίποτα, ούτε παιχνίδια ούτε προγράμματα. Έβαλα το alcohol 120% να παιζω και κανα παιχνιδι (σπασμενο φυσικά) ανάθεμα την ώρα που το έβαλα. Και από προγραμματα μόνο η πασιετζα επαιζε κανονικά, ούτε το nero δούλευε!! Απορώ πως δεν εχουνε άλλοι τέτοια προβλήματα, μήπως να το πάω σε εξωρκιστή?

 

ta vista einai gia ta mpaza.

 

pes mou to modelo sou

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τα vista δεν δούλευε τίποτα, ούτε παιχνίδια ούτε προγράμματα. Έβαλα το alcohol 120% να παιζω και κανα παιχνιδι (σπασμενο φυσικά) ανάθεμα την ώρα που το έβαλα. Και από προγραμματα μόνο η πασιετζα επαιζε κανονικά, ούτε το nero δούλευε!! Απορώ πως δεν εχουνε άλλοι τέτοια προβλήματα, μήπως να το πάω σε εξωρκιστή?

 

alcohol 120% μόνο για virtual cd δε λέει, βάλε daemon tools.

nero , το βαρέθηκα έβαλα ashampoo burning studio όλα σε ένα τόχουν και τα περιοδικά free. Σε portable, ούτε εγκαταστάσεις ούτε τίποτα.

 

Γενικά τόριξα στα portable και ησύχασα.

Και αν δεν τα βρίσκω παίζω λίγο μόνος μου και κατά 70-80% τα κάνω εγώ.

 

Από περιέργεια έχετε κανένα πρόγραμμα με πρόβλημα να δω αν θα το καταφέρω.

Μικρό αν γίνεται.

Οσο για παιχνίδια δεν ασχολούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά για drivers , updates κλπ δεν κάνω τίποτα, απλώς η hp έχει ένα πρόγραμμα που κάθε βδομάδα μου προτείνει τι να κάνω update.

Μιλάω πάντα για Vista.

 

Εχω το dv9362ea, προς το παρόν καλό είναι αν και μου φαίνεται ότι η οθόνη θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Δηλ μου δίνει την εντύπωση ότι 1 acer 15'' που είχα πριν 3 χρόνια αγορά είχε καλύτερη οθόνη. Εκτός αν με μπερδεύει το 15'' με το 17'' που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά για drivers , updates κλπ δεν κάνω τίποτα, απλώς η hp έχει ένα πρόγραμμα που κάθε βδομάδα μου προτείνει τι να κάνω update.

Μιλάω πάντα για Vista.

 

Εχω το dv9362ea, προς το παρόν καλό είναι αν και μου φαίνεται ότι η οθόνη θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Δηλ μου δίνει την εντύπωση ότι 1 acer 15'' που είχα πριν 3 χρόνια αγορά είχε καλύτερη οθόνη. Εκτός αν με μπερδεύει το 15'' με το 17'' που έχω τώρα.

 

malakia eipa prin ston post sorry.

gia ton @Herculess pigene

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ τα καταφερα! Εχω ήχω και εικόνα (βρήκα τους drivers της κάρτας γραφικών). Και κάτι ακόμα... όταν έβαλα τα XP το partision tou recovery που είχε το έσβησα και το έκανα ένα ενιαίο. Θα μπορέσω να κάνω εγκατάσταση τα vista στην περίπτωση που θελήσω (έχω το recovery dvd)? Thanks για τη βοήθεια joker99.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εγω εχω dv6553ea αλλα δεν εχω προβλημα με τα vista μου αρεσουν απλα εχω ενα μηκρο προβλημα κατα την εκκινηση μετα την εισαγωγη του κωδικου μου μαυριζει η οθονη για κανα 2 λεπτα αυτο πωσ θα το φτιαξω .

καμια βοηθια ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα... όταν έβαλα τα XP το partision tou recovery που είχε το έσβησα και το έκανα ένα ενιαίο. Θα μπορέσω να κάνω εγκατάσταση τα vista στην περίπτωση που θελήσω (έχω το recovery dvd)?

 

nai kanena provlima,ego eixa faei kolima kai mia evaza ta xp kai mia ta vista,mexri varethika kai afisa ta xp.

an den uparxei logos den ta ksanavgazo kiolas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...