Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με export μηνυμάτων στο outlook express


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώντας να κάνω "Εξαγωγή" τα emails από ένα laptop για λόγους backup (θα γίνει format στο laptop), μου βγάζει ένα μήνυμα που γράφει:

 

 

"Δεν ήταν δυνατή η εκτέλεση της εξαγωγής.

 

Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του προεπιλεγμένου MAPI Store"

 

 

Το μηχάνημα έχει ελληνικά XP (άρα και ελληνικό Outlook) και τα βήματα που ακολουθώ είναι τα εξής:

 

Αρχείο > Εξαγωγή > Μηνύματα > μετά μου βγάζει ένα μήνυμα που γράφει:

 

 

"Με αυτή την ενέργεια πρόκειται να γίνει εξαγωγή των μηνυμάτων από το Outlook Express προς το Microsoft Outlook ή το Microsoft Exchange" .

 

Μετά μου ζητάει ένα όνομα προφίλ, πατάω ΟΚ, με ρωτάει ποιους φακέλους να κάνει εξαγωγή και πατώντας και εδώ ΟΚ μου βγάζει το πρώτο μήνυμα.

 

Καμιά ιδέα κανείς πως μπορώ να κάνω export τα emails από το Outlook?

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο που μπρείς να κάνεις είναι να αλλάξεις τον φάκελο αποθήκευσης των e-mail σου σε άλλο partition αν έχεις. Μετά το format του c: απλά βάζεις πάλι ως φάκελο αποθήκευσης αυτόν που έφτιαξες πρίν το format και θα έχεις τα e-mail και τους τυχόν φακέλους που έχεις φτιάξει όπως πρίν. Επίσης μπορείς να κάνεις και export τα accound σου για να μην τα ξαναφτιάχνεις πάλι. Όλα αυτά βέβαια εφόσον έχεις και δεύτερο partition ή δεύτερο δίσκο στο laptop σου ή κάποιο flash drive αν δεν έχεις partition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φακελος αποθηκευσης θα εμφανιστεί όταν στο inbox σου ή σε κάποιον άλλο φάκελο μέσα απτο Outlook Express κάνεις δεξί κλικ και properties. Αυτό που θα δεις κάντο copy paste (χωρίς φυσικά το τελευταίο κομμάτι που είναι το όνομα του φακέλου σου, πχ inbox) και θα σε βάλει μεσα.

 

Πάρε copy αυτούς τους φακέλους και είσαι οκ. Κάνε όμως export σε plain text file τις επαφές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...