Προς το περιεχόμενο

trojan...den feygei me tipota....


ALXIOA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

epimonos trojan...den feygei me tipota....ekana sarwsh me to spybotsd kai env parola ayta entopizei kapoioys toys kanei diagrafei alla me to syndeomai sto inernet xanaemfanizonai...ti allo prpei na kanw..ekna epishs sarwsh ton sklhro disko me to nod 32 to opoio kai ayto esbhse kapoioys alla pali to idio symbainei...me to poy syndeomai sto internet emfanizetai xana....please kapoios as me boithisei na glitwsw to format...krima eimai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ τι να κανω???να μπω σε ασφαλησ λειτουργια και να κανω σαρωση με το spybotsd η με το nod 32??αν δεν τα λεω καλα διορθωστε με...καθοτι αρχαριοσ σε τετοιεσ εντολεσ...σασ ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ τι να κανω???να μπω σε ασφαλησ λειτουργια και να κανω σαρωση με το spybotsd η με το nod 32??αν δεν τα λεω καλα διορθωστε με...καθοτι αρχαριοσ σε τετοιεσ εντολεσ...σασ ευχαριστω!!!

 

Πας πρώτα από τον πίνακα ελεγχου-ιδιότητες συστήματος-system restore-turn off system restore on all drives(το τικάρεις) -οκ

 

κάνεις επανεκκίνηση...

Μετά το ΒΙΟS,πατάς F8 και σε βγαζει σε ενα μενού.

Eπιλέγεις να μπείς σε safe mode(ασφαλής λειτουργία)-συνδέεσαι σαν administrator,όχι σαν user και απο κει και πέρα βρισκεις τα antispyware,antivirus που χρησιμοποιεις και κάνεις full system scan.

Ότι βρει,το σβήνεις.

Έπειτα,κάνεις πάλι restart,(δεν πατάς F8),πάς πάλι ιδιότητες συστήματος,και ξετικάρεις το κουτάκι (αυτό που τίκαρες προηγουμένως).

 

PS. Πρωτού τα κάνεις όλα αυτά καλό είναι να έχεις ενημερώσει τα συστήματα προστασίας που χρησιμοποιείς.

Χρησιμοποίησε κι άλλα antispyware αν δεν σε καλύψει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθεια καλε μου φιλε..πηγα πινακα ελεγχου αλλα δεν εχει πουθενα το ιδιοτητεσ συστηματοσ...εχω τα ελληνικα χπ ...μηπωσ εννοεισ το εικονιδιο συστημα....και παλι μπηκα μεσα αλλα δεν γραφει πουθενα system restore-turn off system restore on all drives....αν μπορεισ δωσε μου σαφεισ οδηγιεσ και εντολεσ στα ελληνικα...αυτα τα 4 βηματακια που λεσ...σε ευχαριστω και παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βοηθεια καλε μου φιλε..πηγα πινακα ελεγχου αλλα δεν εχει πουθενα το ιδιοτητεσ συστηματοσ...εχω τα ελληνικα χπ ...μηπωσ εννοεισ το εικονιδιο συστημα....και παλι μπηκα μεσα αλλα δεν γραφει πουθενα system restore-turn off system restore on all drives....αν μπορεισ δωσε μου σαφεισ οδηγιεσ και εντολεσ στα ελληνικα...αυτα τα 4 βηματακια που λεσ...σε ευχαριστω και παλι...

 

πήγαινε πίνακας ελέγχου-system(σύστημα)κάτω κάτω...το εικονίδιο είναι μια τικαρισμένη οθόνη-μολις μπείς, μια απο τις πολλές καρτέλες λέει system restore(επαναφορά συστήματος)-εκεί επιλέγεις,απενεργοποίησε την επαναφορά συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλιότερο post κάποιος είχε γράψει για το superantispyware που τελικά είναι πολύ αποτελεσματικό με το δευτερο-τρίτο scan διώχνει τα πάντα και τα πιο επίμονα syware δοκίμασέ το.

Εγώ σε όσα pc το δοκίμασα τα καθάρισε πολύ καλά, άσε που γενικά έχει και καλή προστασία. Τέλος μια συμβουλή μην χρησιμοποιείς Internet Explorer βάλε κάποιο άλλο bronzer πχ. firefox, opera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...