Προς το περιεχόμενο

Κλοπη λαχειων ....


axaxouxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

 

Ειμαι λαχειοπωλης στην Ομονοια και σημερα το πρω'ι' μου εκλεψαν την τσαντα

με τα λαχεια αξιας 6.800 € + ενα PDA με καταστασεις πελατων και μερικα εθνικα τα οποια δεν ειχαν παραλαβει οι πελατες .... Χοντρικα η ζημια ειναι περιπου στα

8.500 € .

 

Το θεμα δεν ειναι να βρεθει η τσαντα με το εμπορευμα (ΑΜΗΝ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ αλλα δεν)

 

ΤΟ ΘΕΜΑ ειναι οτι υπαρχει μια συμμορια αλβανορουμανων η οποια

εδω και δυο με δυομιση χρονια πουλαει

(μαλλον κλεμμενα λαχεια απο λαχειοπωλες ενω δεν αποκλειεται και απο πρακτωρεια) σε λαχειοπωλες !!!

 

Εγω ειχα παρει μια φορα νομιζοντας οτι βοηθουσα εναν συναδελφο

(παρε τα λαχεια γιατι αρρωστησε ο πατερας μου και πρεπει να φυγω για αλβανια)

μου ειχε πει και ενω τα αγοραζουμε με 11% και ενω ολοι ειχαν λαχειο (οι λαχειοπωλες κι εγω)

ειπα να το ρισκαρω (να μου μεινουν) εφοσον ειχα λαχεια αφου μου τα εδινε με 30 % προμηθεια

 

Μετα απο λιγον καιρο νατον παλι (και αφου ειχα μιλησει με τον πρακτωρα που συνεργαζομαι και μου ειπε περι κλεμμενων και κλεπταποδοχης) τον εδιωξα με ευγενικο τροπο...

εκεινος τιποτα.... μαλιστα τα εδινε και με 50% προμηθεια και αφου τον εδιωξα και παλι με ειπε ΒΛΑΚΑ !!!

ΤΟ ΕΧΩ ΣΥΝΑΝΤΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ φορες να συχναζει ΟΜΟΝΟΙΑ + ΑΓΟΡΑ ΤΡΙΓΥΡΩ και παντα τον αποφευγω .

Το καλοκαιρι το ειδα παλι να με πλησιαζει αυτη την φορα μαζι με εναν αλλο παλι για να πουλησει λα'ι'κο και αυτην την φορα και εθνικο

και μαλιστα το εθνικο το εδινε ΣΤ/205 10 € ΤΗΝ ΔΕΚΑΔΑ ΑΞΙΑΣ 180 € !!!

( ΕΚΕΙ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΛΕΜΜΕΝΑ )

Την παρασκευη παλι τον συναντησα ΟΜΟΝΟΙΑ αλλα δεν του μιλησα και προσεξα οτι με ΑΓΡΙΟΚΟΙΤΑΞΕ ΕΝΤΟΝΑ αλλα δεν εδωσα σημασια .

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΚΛΕΨΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΚΟΥΛΟΥΡΑ ΓΙΑ 2 ΛΕΠΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΤΗΣ !!!!

 

Αφου λοιπον πηρε την τσαντα μου μονο και αφησε της μαμας μου της οποιας ειχε λεφτα

πιστευω πως παρακολουθουσαν την κατασταση γιατι αυτο γινοταν καθε μερα

 

Η περιγραφη για αυτον ειναι η εξης ....

 

ΚΟΝΤΟΣ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1.75

ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΜΑΛΙΑ ΕΝΤΟΝΑ ΖΥΓΩΜΑΤΙΚΑ (ΤΡΙΓΩΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ)

ΣΚΟΥΡΟ ΔΕΡΜΑ (ΟΧΙ ΜΑΥΡΟ Η ΜΕΛΑΜΨΟ) ΚΑΙ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΟΛΛΗΤΑ ΡΟΥΧΑ

ΦΕΡΝΕΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΑΛΒΑΝΟ

 

Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1.80 ΠΕΡΙΠΟΥ

ΚΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ

Η αστυνομια δεν βοηθαει αφου δεν γνωριζω ονομα !!!

ενω δεν δεχτηκαν και την περιγραφη του υποπτου

και οταν τους προτεινα να βοηθεισω στηνοντας παγιδα αγορας λαχειων μου ειπαν ευλογα οτι μπορει να απηληθει η σωματικη μου ακεραιοτητα !!!!

 

ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ( εκτος απο το να κλαιω τα λεφτα μου ) για να μην επαναληφθει σε καποιον αλλο συναδελφο ΑΥΤΟ ???

 

Να τονισω πως οι περισσοτεροι λαχειοπωλες δεν συνεργαζονται και κοιτουν να βγαλει ο ενας το ματι του αλλου ( το εχω ζησει αυτο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδοποιησε την αστυνομια οταν τον δεις. Ζητα ναρθει καποιος της ασφαλειας να μη κανει μπαμ το σκηνικο και δειξτουτον.Αν ασχοληθουν και το ψαξουν και ειναι οντως κλεμμενο τα λαχεια του θα τον μπαγλαρωσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τον ξαναπετύχεις παρτον κρυφα φωτογραφία με το κινητό σου και αγόρασε και κάνα λαχείο γιατί θα έχει πάνω του δαχτυλικά αποτυπώματα. αλλά και πάλι μάλλον θα σε γειώσει η αστυνομία - όπου φτωχός και η μοίρα του ως γνωστόν. αν είσουν πιο γνωστός, πιο πλούσιος, πιο δικτυομένος - είχες και κάνα βουλευτή μπάρμπα τότε κάτι θα γινόταν. μέχρι να γίνουμε κάτι από αυτά ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας...

 

το θεμα ειναι να δημοσιευτει αυτη φαση ωστε να μην εχουμε νεες

κλοπες εις βαρος αλλων μεροκαματιαρηδων και δη λαχειοπωλων .

 

να ενδιαφερθει καποιος υπευθυνος ωστε να μπει ενα τελος σε αυτη την εγκληματικη δραση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...