Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικό πάγωμα του υπολογιστή


Finn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεί που μιλούσα μ ένα φίλο στο msn σήμερα πετάει μια μπλε οθόνη (Kernel stack inpage error) και κάνει restart το pc.

Δεν μπουταρε μετά όμως αλλά τσίριζε με το μήνυμα ότι δεν εχω συνδέσει τροφοδοσία στην κάρτα γραφικών (X700 AGP).

Τον κλείνω,πειράζω λίγο τα καλώδια και ανοίγει.

Το ξανακανε πιο μετά,πάλι πειράζω τα καλώδια και άνοιξε.

Τώρα δε βγάζει μπλε οθόνη, απλά κολλάει το σύστημα και αναγκάζομαι να τον κλείνω και να τον ξανα ανοίγω.Λίγο πριν κολλήσει ακούγεται ένας ήχος απ τον σκληρό και τότε καταλαβαίνω τι πάει να γίνει :D

 

Παίζει να έιναι τροφοδοτικό? Έχω ένα noname 300αρι πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό τα βγαζε περα αυτό το τροφοδικό.Δε νομίζω πως είναι θέμα επάρκειας ισχύος αλλά γήρατος :P

 

Athlon Xp 2800+ barton

Abit NF7-S V2

1GB DDR PC3200

Ati X700 AGP

2HDD

2DVDRW

Skystar2

X-fi XtremeMusic

 

Μακάρι να φταίει το τροφοδοτικό κι όχι κάτι άλλο γιατί δεν έχω όρεξη για πολύ ψαξιμο.Αν είναι το τροφοδοτικό έχω τσιμπίσει αύριο που παω Θεσσαλονίκη ένα Chieftek 400W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο καιρό τα βγαζε περα αυτό το τροφοδικό.Δε νομίζω πως είναι θέμα επάρκειας ισχύος αλλά γήρατος :P

 

Το πιο πιθανό να είναι και γήρατος.

Κι εγώ όταν είχα πάρει το pc μου (λίγο πιο παλιό από το δικό σου, και με ένα σκληρό δίσκο, και με κάρτα γραφικών χωρίς extra τροφοδοσία) είχα ένα 300άρι, αλλά δεν τα έβγαζε πέρα και το άλλαξε μ' ενα 400άρι (δες και υπογραφή). Και τέλος οι αστάθιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δε το ξανάκανε αλλά εγώ έβαλα πάνω ένα chieftek 500W

Βασική διαφορά με πριν? 29 βαθμούς θερμοκρασία CPU ανί 42 που είχα πριν.

Σημαντικό πιστευω για έναν athlon xp2800+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος...ξαφνικά κλεινει ο υπολογιστής (με το νέο τροφοδοτικό).

Το κλείνω απ τον διακόπτη,το ανοίγω, και ανάβουν στιγμιαία τα λαμπάκια και δε γίνεται τπτ.Έβαλα πάλιο το παλίο.Καινούριο τροφοδοτικό και τα φτυσε με 3 ώρες δουλειάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...