Προς το περιεχόμενο

Eizo Monitor colours - bright


gameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xαιρετώ τους πιστούς insomniacs!! :mrgreen:

Guyz πριν λίγο καιρό έστειλα το nokia μπαουλάκι μου και πήρα μια eizo s1911.

Mεγάλη, ωραία, κομψη, ξεκούραστη δε λέω, αλλά γιατί τα χρώματα είναι τόσο κρύα και το brightness τυφλώνει????

Δοκίμασα κάτι αλλαγούλες στο brightness και κάπως διορθώθηκε αλλά και πάλι...

Anyway όσο για τα χρώματα... πείραξα και το temperature αλλά δεν μπόρεσα να τα κάνω και πολύ ζωντανά.

Μήπως κανένας άλλος που έχει αυτο το μονιτορ ή οποιοσδήποτε γνώστης μπορεί να μου πει καμιά γνώμη?

 

Y.Γ: Αυτός ο αισθητήρας που έχουν οι eizo, που βρίσκεται? Κάνει τίποτα όταν τον ενεργοποιώ? Η οθόνη σχεδόν σκεπάζεται στο πάνω μερος της από ένα ράφι.Ο αισθητηρας θα λειτουργεί σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραματίσου με το gamma (μειωσέ το λίγο) απο το control panel της κάρτας γραφικών σου και αναλόγως αυξομείωσε τη φωτεινότητα.

Είναι και θέμα συνήθειας η μετάβαση απο crt σε lcd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω με vagos_46 οσον αφορα το gamma, μαλλον θα παρεις αυτο που θες, σιγουρα τα pva ειναι καλυτερα αλλα μην αγχωθεις και σκεφτεσια οτι δεν εκανες καλη επιλογη, οι lg που εχουν κατακλυσει την αγορα και πουλιουνται σα τρελες σχεδον στο συνολο τους εχουν TN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το ΤΝ ομολογουμένος δεν το είχα υπόψην μου. Damn it!!!

Anyway, θα πειραματιστώ με το gamma και θα σας πω παιδιά. Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

Υ.Γ: Σχετικά με τον αισθητήρα γνωρίζει κανείς τίποτα? Έχει και μια επιλογή στο μενού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pouliountai san treles epeidh einai fthnes oxi epeidh einai poly kales :P

 

Αυτο ακριβως εννοουσα οτι ειναι φτηνες λογω κυριως του TN panel, αλλα δε χρειαζεται να στεναχωριεται κιολας γι αυτο μια χαρα ειναι η EIZO του και με 2 χρονια παραπανω εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...