Προς το περιεχόμενο

Upgrade απο 3200+


pseira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα μετά απο καιρό και εφόσον απολύθηκα απο φαντάρος κ βρήκα κ δουλειά να κάνω ενα λιφτινγκ στον υπολογιστή μου.

Συγκεκριμένα θέλω να πάρω

CPU+Motherboard

RAM

VGA

 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή είμαι ανάμεσα σε Ε6850 και Q6600. Είναι στα ίδια λεφτά με τον Ε6850 αλλά τον μεν τετραπύρηνο καλύτερο o/c..

MoBo λέω για ΑΒΙΤ Ρ35Ι Pro (ή κάπως έτσι)

Μνημούλες θέλω κάτι φτηνό, εξάλλου δε θα κάνω τρελό oc (για αυτό κ το δίλημμα στον επεξεργαστή). 2GB 800άρες απλές είναι ΟΚ;;;

VGA πάω για 8800GT χωρίς να το σκεφτώ...

 

Το ερώτημα είναι :

 

Α) Εχω ενα OCZ ModStream 450W. Tα σηκώνει ή θα χρειαστώ κ PSU?

B) Προτείνετε κάποια αλλάγή; Να περιμένω για τον Q9450?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον Ε6850

+1 στην 8800GT

+1 στην Abit IP35 Pro

Μνήμες προτείνω 2 απλές 800άρες ή αν πας σε κιτ των 2GB, να βρεις κάτι με timings 4-4-4...

Τροφοδοτικό μάλλον θα χρειαστείς δυνατότερο, ειδικά αν έχεις περισσότερους από έναν σκληρούς δίσκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8800GT nomizo katalambanei 170WATT energeias?

 

posa drives tha exeis? kai afta katalanonoun WATT

 

den imai sigouros ean 8a isai okay.

 

rofl siga mhn katanalwnei kai 1700W :P

 

edw h 8800 GTX se full load katanalwnei 130-135Watt kai to G80 einai kataskeuasmeno sta 90nm...einai dynaton to G92 sto opoio vasizetai h 8800 GT na kaiei parapanw?

 

anyway kaiei peripou idia me thn 8800 GTS (an oxi ligotera) dld sta 100-110 watt full load panta...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον Ε6850

+1 στην 8800GT

+1 στην Abit IP35 Pro

Μνήμες προτείνω 2 απλές 800άρες ή αν πας σε κιτ των 2GB, να βρεις κάτι με timings 4-4-4...

Τροφοδοτικό μάλλον θα χρειαστείς δυνατότερο, ειδικά αν έχεις περισσότερους από έναν σκληρούς δίσκους.

 

Συμφωνω με ολα εκτος απο τον επεξεργαστη....

 

Να θεσω ενα απλο διλημα:

 

Αυριο-Μεθαυριο που θα παρουμε Blue-ray οπτικη συσκευη αναγνωσης και θα θελεις να αντιγραψεις μια ταινια σε ενα dvd(πανω κατω οτι καναμε δηλ και με τα dvd σε dvix πριν λιγο καιρο) ποιος απο τους δυο θα κανει λιγοτερο χρονο για την επανικωδικοποιηση..?

 

Αυτο πιστευω πως μετραει και οχι αν πιανει σημερα(γιατι ειναι δεδομενο πως θα βγουν αρκετα μπροστα μολις εκμεταλλευτουν πληρος κ οι 4 πυρηνες) max fps 120 o ε6850 και 105 o q6600(που στο κατω κατω ειναι υπεραρκετα) σε ενα χ παιχνιδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιδί θέλει oc γιατί είδα ότι αναφέρεστε και δεν λέτε για καλές μνήμες οι μνήμες με τα 4αρια δεν ανεβαίνουν πολύ όπως δήποτε οποτε τσεκάρετε το και αυτό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aurio me8aurio 8a mporei na parei Penryn :P

 

Αμα παρει E6850 πιθανοτατα αυτο θα κανει...

Αλλα αμα εχει q6600 δεν νομιζω να χρειαστει τα επομενα 2 χρονια...

 

Για μενα ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα,για σοβαρο pc πας για q6600 δαγκωτο με o/c ~3.0...

Για ολα τα υπολοιπα εναν 4300/4400 που τον πας και αυτον στα 3.0.

 

Y.Γ αμα ντε και καλα δεν θελεις O/c πας σε κανενα amd 5600+/6000+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...