Προς το περιεχόμενο

Ερώτημα για το netmod


ankranidiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει, γιατί κάθε φορά που σηκώνω το ακουστικό, πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα 2-4 δευτερολέπτων, έως ότου ακούσω τον τόνο κλήσης;

Το φαινόμενο αυτό παρατηρείται, όταν το τηλέφωνο μείνει σε αδράνεια (όχι εξερχόμενες κλήσεις) για τουλάχιστον 30 λεπτά.

Έχει να κάνει με το netmod; Ο χρόνος αυτός είναι ο χρόνος έως ότου ανάψει το LINK led του netmod.

Παλαιότερα, που το LINK led ήταν συνεχώς αναμμένο, δεν αντιμετώπιζα τέτοιο πρόβλημα.

Τι μπορώ να κάνω, για να διορθώσω την κατάσταση;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει, γιατί κάθε φορά που σηκώνω το ακουστικό, πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα 2-4 δευτερολέπτων, έως ότου ακούσω τον τόνο κλήσης;

Το φαινόμενο αυτό παρατηρείται, όταν το τηλέφωνο μείνει σε αδράνεια (όχι εξερχόμενες κλήσεις) για τουλάχιστον 30 λεπτά.

Έχει να κάνει με το netmod; Ο χρόνος αυτός είναι ο χρόνος έως ότου ανάψει το LINK led του netmod.

Παλαιότερα, που το LINK led ήταν συνεχώς αναμμένο, δεν αντιμετώπιζα τέτοιο πρόβλημα.

Τι μπορώ να κάνω, για να διορθώσω την κατάσταση;

 

Ευχαριστώ

 

θα διορθωσεις την καθυστερυση μεσα απο το προγραμμα netmode configuration

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα.

Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει, γιατί κάθε φορά που σηκώνω το ακουστικό, πρέπει να περάσει ένα χρονικό διάστημα 2-4 δευτερολέπτων, έως ότου ακούσω τον τόνο κλήσης;

Το φαινόμενο αυτό παρατηρείται, όταν το τηλέφωνο μείνει σε αδράνεια (όχι εξερχόμενες κλήσεις) για τουλάχιστον 30 λεπτά.

Έχει να κάνει με το netmod; Ο χρόνος αυτός είναι ο χρόνος έως ότου ανάψει το LINK led του netmod.

Παλαιότερα, που το LINK led ήταν συνεχώς αναμμένο, δεν αντιμετώπιζα τέτοιο πρόβλημα.

Τι μπορώ να κάνω, για να διορθώσω την κατάσταση;

 

Ευχαριστώ

 

Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις γιατί είναι απενεργοποιημένο το always on για το layer1 του netmod σε επίπεδο power save από το ψηφιακό κέντρο.

Αυτό μπορεί μόνο να προσπεραστεί με επανενεργοποίηση του αλλά πολύ δύσκολα θα το πετύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...