Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή D-L DVD και Nero


Vincanity

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Προσπαθώντας σήμερα να γραψω το 1o μου dual layer dvd με το Nero,

δυστυχως απέτυχα για κάποιον λόγο και ενώ ξεκινα η διαδικασια caching files κλπ, μου βγαζει

μετα illegal disc και κανει abort...

 

το συνολικο μεγεθος των αρχειων ειναι 8100ΜΒ (κατω του ορίου που δινει δλδ)

 

Χρησιμοποιώ TDK DVD+R δισκάκι - NEC ND-3500AG recorder - Nero 7.7.5.1

 

σκέφτομαι θεμα ασυμβατότητας μεταξύ δισκων και recorder, αλλά τα απλα DVD της TDK τα βλεπει κανονικα...

 

μηπως πρεπει να κανω καποια extra ρυθμιση?

κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειναι image και χρειαζεται - δισκακι ?

μου ειχε τυχει μια φορα να προσπαθησω με το nero να αντιγραψω ενα δισκακι sony- και μου εβγαζε παρομοιο μυνημα γιατι τοποθετουσα +δισκακι.

αν παλι τα αρχεια ειναι απλα στο σκληρο σου και οχι αντιγραφη απο δισκο ή καποιο image δεν ξερω ας βοηθησει καποιος αλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks blackstar,

 

Το Nero "βλεπει" το DVD σαν Dual Layer κανονικά. Μόλις πατήσω burn έχει το πρόβλημα...

Να δοκιμασω αλλο software εγγραφής? ε?

θα κοιταξω και για το firmware update αν και αφου το "βλεπει" το DVD δεν νομιζω ότι χρειαζεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κι εγω με το 3500 και το 2.18 firmware ειχα προβλημα, ενα DL πηγα να γραψω και το εκαψα. Λενε οτι το καινουργιο firmware 2.1b λυνει πολλα προβληματα, αυτο εβαλα αλλα δεν εχω δισκακι DL να το δοκιμασω. Εσυ αυτο εβαλες και δουλεψε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω με το 3500 και το 2.18 firmware ειχα προβλημα, ενα DL πηγα να γραψω και το εκαψα. Λενε οτι το καινουργιο firmware 2.1b λυνει πολλα προβληματα, αυτο εβαλα αλλα δεν εχω δισκακι DL να το δοκιμασω. Εσυ αυτο εβαλες και δουλεψε?

 

ναι με TDK και όλα καλά...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου ειχε καψει το δισκακι απλά δεν το εγραφε και σταματαγε την διαδικασια,

μετα το upgrade στην τελευταια εκδοση 2.1B η εγγραφη εγινε μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα, εμενα μου το ειχε καψει, τωρα το αναβαθμισα και φανταζομαι πως θα ειναι οκ. Μενει να το δοκιμασω, ...οταν αγορασω dual layer. Αν αγορασω αφου οι τιμες ποτε δεν επεσαν εκει που θα επερεπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...