Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με xp/τερματισμος


pkexagias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου

 

 

Προσφατα εκανα φορματ στον υπολογιστη μου του εβαλα οπως και πριν windows home xp.

To προβλημα μου τωρα ειναι οτι οταν κανω τερματισμο δεν κλεινει το tower....

κλεινουν τα windows αλλα τον υπολογιστη πρεπει να τον κλεισω εγω....

 

Καμια λυση.... Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Τσεκαρε αν εχεις εγκαταστησει ολους τους σωστους οδηγους για τις συσκευες του μηχανηματος

2. Αν εχεις καρτα δικτυου on-board η επιπροσθετη τσεκαρε στις ρυθμισεις της να μην ειναι ενεργαποιημενο το wake-on-lan και οποια αλλη ρυθμιση εχει να κανει με λειτουργιες των windows που ενεργοποιει η καρτα, κλειστη (στα home xp πολλες φορες κολανε αυτα)!

3. Αν δεν γινει τιποτε. υπαρχει περιπτωση το antivirus που εχεις να φταιει οποτε βγαλτο και ανοιξε την registry και σβησε και απο εκει οποιδηποτε καταχωρηση σχετικη

4. Υπαρχει ενα γνωστο θεμα, στη μαικροσοφτ, με συγκεκριμενο software για bluetooth adaptors και τη λειτουργια τους οποτε αν εχεις βγαλτο μαζι με το συνοδευτικο λογισμικο και κανε οτι πριν με τη registry

5. Αν δεν εχεις ιο, τοτε

6. Εχεις προβλημα με το acpi mode λειτουργιας του υπολογιστη(σχετιζεται με τον επεξεργαστη και την κατασταση λειτουργιας του κτλ)

σε αυτη την περιπτωση κανε αναζητηση στη μαικροσοφτ για το σωστο σεταρισμα συγκεκριμενα στον δικο σου υπολογιστη

7. Προτεινω να βαλεις τα προφεσιοναλ εξ-πι που δεν τρωνε τετοια κολληματα τοσο ευκολα

***υπαρχουν και κανα δυο αλλοι λογοι για παρομοια συμβαν αλλα οι απο πανω ειναι οι συνηθεις*****

 

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο, ελπιζω να βοηθησα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου,Επιλογές ενέργειας, στο tab για προχωρημένους, εκεί που λέει κουμπιά τροφοδοσίας-->κατα το κλείσιμο του υπολογιστή μου,κάνε scroll στο τερματισμός λειτουργίας.Λύθηκέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στον πίνακα ελέγχου,Επιλογές ενέργειας, στο tab για προχωρημένους, εκεί που λέει κουμπιά τροφοδοσίας-->κατα το κλείσιμο του υπολογιστή μου,κάνε scroll στο τερματισμός λειτουργίας.Λύθηκέ;

 

 

 

 

Ναι αυτο ηταν τελικα!μπραβο βρε φιλε να εισαι καλα!

 

 

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...