Προς το περιεχόμενο

ADSL2/2+ MODEM-ROUTER WIRELESS KAI VOIP


al-ex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, ειμαι ψιλοασχετος αλλα και καποιο πωλητες στο Multirama που ρωτησα,ηταν χειροτεροι απο μενα. Θελω να βαλω wireless ρουτερ με ενσωματομενο μοντεμ σ ενα desktop στο σπιτι μου, χωρις να χρησιμοποιω συνδεση ethernet. Δλδ ο λογος που το κανω εκτος απο το να συνδεεται wireless και ενα laptop, ειναι να αποφυγω τα καλωδια που πανε απο δωματιο σε δωματιο. Επειδη κανω και αρκετα τηλεφωνα μεσω VOIP, ηθελα πριν παρω το μοντεμ/ρουτερ να ειμαι σιγουρος οτι θα μπορω να συνεχισω να κανω χρηση του VOIP. Ξερετε αν γινεται αυτο η μηπως πρεπει να παρω καποιο συγκεκριμενο wireless μοντεμ/ρουτερ που θα μου δινει αυτη τη δυνατοτητα,αν δε τη δινουν ολα? Kαθε βοηθεια δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι μιλας για υπηρεσιες οπως το skype και οχι για 2play, το μονο που σε ενδιαφερει σε αυτην την περιπτωση ειναι καλο bandwidth

Voipdiscount χρησιμοποιω και θα συνεχισω, αλλα σε λιγο θα εχω συνδεση 2play αν αυτο λεει κατι. Οσο για το μοντεμ που μ ενδιαφερει ειναι ενα netgear DG834G. Επισης να διευκρινησω οτι δε μ ενδιαφερει να παιρνω τηλεφωνο οταν ο υπολογιστης ειναι κλειστος. Thanks

http://www.netgear.co.uk/wireless_adslrouter_dg834g.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, ειμαι ψιλοασχετος αλλα και καποιο πωλητες στο Multirama που ρωτησα,ηταν χειροτεροι απο μενα. Θελω να βαλω wireless ρουτερ με ενσωματομενο μοντεμ σ ενα desktop στο σπιτι μου, χωρις να χρησιμοποιω συνδεση ethernet. Δλδ ο λογος που το κανω εκτος απο το να συνδεεται wireless και ενα laptop, ειναι να αποφυγω τα καλωδια που πανε απο δωματιο σε δωματιο. Επειδη κανω και αρκετα τηλεφωνα μεσω VOIP, ηθελα πριν παρω το μοντεμ/ρουτερ να ειμαι σιγουρος οτι θα μπορω να συνεχισω να κανω χρηση του VOIP. Ξερετε αν γινεται αυτο η μηπως πρεπει να παρω καποιο συγκεκριμενο wireless μοντεμ/ρουτερ που θα μου δινει αυτη τη δυνατοτητα,αν δε τη δινουν ολα? Kαθε βοηθεια δεκτη

 

Εαν προκειται να βαλεις 2play η 3play μην αγοραζεις τιποτε θα τα εχεις απο εκει ολα.Μεσα απο συσκευες τηλεφωνου που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν προκειται να βαλεις 2play η 3play μην αγοραζεις τιποτε θα τα εχεις απο εκει ολα.Μεσα απο συσκευες τηλεφωνου που εχεις.

Δυστυχως μου εστειλαν τον εξοπλισμο πριν 25 μερες αλλα δεν ηταν wireless. Εμενα με απασχολει αν θα δουλεψει το συστημα μη παθω καμια λαχταρα, αγορασω το ρουτερ και δε μπορω να χρησιμοποιησω VOIP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to voip ama den thes na pernei apeutheias apo thira voip kai apla milas me mikrofono tote tha pexei me olous tous routers.an tora thes kati pou na exei voip thires tote zyxel 662 i think.an thes tora kati wireless kai apl ana kanei voip discount i skype me mikrofono kai me anixto to pc tote ena linksys wag200 ine mia xara.i forthnet den dinei wireless dorean me to double play.estelne siemens tora stelnei speedtouch 530 v6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...