Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα...


Amy_Lee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ελπίζω κάποιος να μου δώσει τα "φώτα" του στο προβλημά μου...Λοιπόν έχω ενα laptop Fujitsu Seimens Amilo κοντά 2 χρόνια κ τον τελευταίο καιρό εκει που βρίσκεται κοντά το ανεμιστηράκι ανεβάζει πολύ θερμοκρασία μεσα σε μισή ωρίτσα που είναι ανοιχτό...Μετά όσο περνάει η ώρα ζεσταίνεται όλο και πιο πολύ σε σημείο που δεν μπορώ να ακουμπήσω και τα πλήκτρα...όταν είναι να βάλω και κάμερα???ααα!Εκεί είναι το χειρότερο!Μετά απο κανένα 10λεπτο με κάμερα κλείνει τελείως το laptop...Ούτε καν επανεκκίνηση..απλά κλεινει...Είχα κατι γνωστούς τεχνικούς και μου είπαν να το βάλω σε υψωματάκι να πέρνει αέρα απο κάτω αλλά...Τζίφος...Μήπως κανείς γνωρίζει τι συμβαίνει??:fear: Please help....Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική περίπτωση... υπερθέρμανσης! Εκεί που λές πιθανότερα βρίσκεται ο επεξεργαστής σου, οπότε καλό είναι να ελεγχθεί άμμεσα αν δουλεύει ο ανεμιστήρας του!Προφανώς η υπερθέρμανση-κακή ψύξη είναι και ο λόγος που σβήνει! Κατόπιν τούτου άλλη μια λύση είναι να προμηθευτείς μια βάση laptop με ανεμιστήρες που παρέχουν extra κρυο αέρα. Κυκλοφορεί στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα ναι μου είχανε πεί και για ψύχτρα αλλά ήθελα και άλλες γνώμες..Το ανεμιστηράκι ακούγετε κανονικά αλλά και πάλι ζεσταίνεται!Ευχαριστώ πολύ παντως παιδιά!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dokimase va fisi3eis apo tis grilies sto piso meros kai sto katw meros me eva Spray-Aera.

Dev 8a to pistebeis ti skovh 8a bgei - kai sigoura 8a exei kala apotelesmata kai gia thv yper8ermavsh.

(To Fujitsu toy aderfoumou kollage me games mexri pou to fisiksame:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα ναι μου είχανε πεί και για ψύχτρα αλλά ήθελα και άλλες γνώμες..Το ανεμιστηράκι ακούγετε κανονικά αλλά και πάλι ζεσταίνεται!Ευχαριστώ πολύ παντως παιδιά!:-)

 

Μήπως το ανεμιστηράκι που ακούς είναι της vga και το πρόβλημα βρίσκεται στη cpu ή αντίστροφα? Αν θες τη γνώμη μου, αντί να περιμένεις σωτηρία εδώ "με τα χαιρετίσματα" για κάτι τόσο σοβαρό, πήγαινέ το για service όσο είναι ακόμα καιρός. Κάνε κι αυτό που σου είπε κι ο tmuju και καθιέρωσέ το σε τακτική βάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...