Προς το περιεχόμενο

Ηλίθια(;) ερώτηση...


Blackie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους! Μόλις πήγα να περάσω έναν καινούριο SATA σκληρό στον υπολογιστή και είδα πως η μητρική, περιέργως πως, δεν έχει SATA! Eίναι 3ων χρόνων, αλλά αντίστοιχης χρονολογίας έχουν SATA υποδοχή... Το θέμα είναι τί κάνω; Υπάρχει κάποιος τρόπος να τον περάσω, με κάποιον αντάπτορα, έστω και σε IDE mode; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποκάτω μάλλον, γιατί το πάνω απ'ότι βλέπω είναι PCI (έτσι μου φαίνεται) και δε θα με βολέψει, εκτός αυτού είναι ακριβό, καθώς τον αντάπτορα το θέλω προσωρινά, μέχρι να αλλάξω η/υ! Το κάτω βέβαια όπως το βλέπω δεν έχει pins, πράγμα που σημαίνει πως θα μου αχρηστεύσει στην ουσία ένα IDE slot, έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποκάτω μάλλον, γιατί το πάνω απ'ότι βλέπω είναι PCI (έτσι μου φαίνεται) και δε θα με βολέψει, εκτός αυτού είναι ακριβό, καθώς τον αντάπτορα το θέλω προσωρινά, μέχρι να αλλάξω η/υ! Το κάτω βέβαια όπως το βλέπω δεν έχει pins, πράγμα που σημαίνει πως θα μου αχρηστεύσει στην ουσία ένα IDE slot, έτσι δεν είναι;

 

IDE είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, το έψαξα και είδα πως είναι IDE. Όσον αφορά το κάτω, μάλλον είναι παρεμφερές με το πάνω, έτσι; Κάτι φθηνό ψάχνω, μη σκάω 20ρικα τζάμπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...