Προς το περιεχόμενο

Δυναμικός και Βασικός Δίσκος


alex89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω έναν δίσκο στον υπολογιστή που είναι IDE. Τον έχω σαν Master. Πήρα έναν ακόμα για να τον βάλω. Τον έβαλα σαν Slave τον είδανε τα XP και μου τον κάνανε Δυναμικός. Από τις οδηγίες που βρήκα στο site της Microsoft τον μετέτρεψα σε βασικό. Όμως ενώ στη Διαχείριση Δίσκων τον βλέπω σαν Βασικό, δεν τον βλέπω στην Εξερεύνηση των Win ή στον Υπολογιστή μου. Στη Διαχείριση Δίσκων γράφει "Δεν έχει Εκχωρηθεί". Τι πρέπει να κάνω για να μπορώ να τον βλέπω το σκληρό το δεύτερο κανονικά όπως τον πρώτο που έχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια επιλογή στη Διαχείρηση Δίσκων που λέει "Νέο Διαμέρισμα", αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να επιλέξω "Πρωτεύων Διαμέρισμα" ή "Εκτεταμένο Διαμέρισμα". Επίσης αν επιλέξω "Πρωτεύων Διαμέρισμα" ενώ ο Δίσκος είναι 149.000MB μου τον δείχνει 152.000ΜΒ να διαμορφώσει. Εκεί που λέει 152.000ΜΒ να τα κάνω 149.000ΜΒ για να μην πάθει καμία ζημία ο σκληρός. Δεν ξέρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια επιλογή στη Διαχείρηση Δίσκων που λέει "Νέο Διαμέρισμα", αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να επιλέξω "Πρωτεύων Διαμέρισμα" ή "Εκτεταμένο Διαμέρισμα". Επίσης αν επιλέξω "Πρωτεύων Διαμέρισμα" ενώ ο Δίσκος είναι 149.000MB μου τον δείχνει 152.000ΜΒ να διαμορφώσει. Εκεί που λέει 152.000ΜΒ να τα κάνω 149.000ΜΒ για να μην πάθει καμία ζημία ο σκληρός. Δεν ξέρω....

 

Μάλλον δευτερεύον διαμέρισμα

Το μέγεθος μην πειράζεις άσε στην μέγιστη τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...