Προς το περιεχόμενο

Eizo s1931-s1961


johncar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά!!

Πάω μάλλον να αγοράσω την eizo s1931 αλλά στα περισσότερα μαγαζιά που έχω ρωτήσει δεν τη φέρνουν πλέον. Και από ότι έμαθα πάει για κατάργηση αυτό το μοντέλο και θα αντικατασταθεί από την s1961.

Να σημειώσω ότι βλέπω ταινίες και παίζω παιχνίδια fps.

Τι διαφορές έχει η 1931 από τη 1961??? Και ποια είναι καλύτερη??? Αξίζει να πάρω τώρα την 1931 ή να περιμένω την 1961??? H 1931 έχει γύρω στα 400 Ευρώ, η 1961 θα καστίζει πολύ περισσότερο???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Υ.Γ.: Όποια πληροφορία σας δεκτή. Θα παρακαλούσα να μην μου πείτε να πάρω οθόνη άλλης μάρκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως η s1961 είναι πολύ λεπτή σε πάχος σε σχέση με την 1931 αλλά νομίζω η 1961 έχει χειρότερο χρόνο απόκρισης.

Πάντως την s1931 μπορείς να την βρεις στην Ελλάδα και τα σπάει το συγκεκριμένο μοντέλο.Εγώ αν έκανε 300 ευρά την έπαιρνα αλλά τώρα όπως είπες έχει κοντά 400...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά τα δίνω τα 100 ευρω παραπάνω επειδη ειναι σημαντικό κομματι του υπολογιστή και επειδη αφορά τα μάτια μου, στο πλαίσιο δεν την έχουν νομίζω αλλα μερικά

στυλ e-shop την εχουν i think.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν να πάρω αυτήν την στιγμή Tft αυτήν θα έπαιρνα αλλά μένω στο CRT μου...

Εντάξει, σίγουρα δεν παίζουμε με την υγεία των οφθαλμών αλλά αν κατεβάσεις την φωτεινότητα δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα και με τα TN panels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με προβληματίζει στην 1931 είναι μήπως είναι too much τα χρήματα για οθόνη που δεν ειναι wide...αν και ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θέλω όντως wide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...