Προς το περιεχόμενο

WAG200G ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ MSN


Cold_Hearted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Τόσοι και τόσοι έχουν προβληματάκια με το συγκεκριμένο ρούτερ, ας έχω κι εγώ ένα. Δεν μπορώ να μπω στο msn μου. Έχω κάνει port forwarding από site κιόλας που τα'λεγε αναλυτικά για το msn, έχω firmware έκδοση 1.01.05, έχω δοκιμάσει και με ανοιχτό firewall και με κλειστό και πάλι δε γίνεται τίποτα. Εξακολουθεί το msn να μου βγάζει error code 80048820.

 

Αν υπάρχει καμιά λύση θα ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Τόσοι και τόσοι έχουν προβληματάκια με το συγκεκριμένο ρούτερ, ας έχω κι εγώ ένα. Δεν μπορώ να μπω στο msn μου. Έχω κάνει port forwarding από site κιόλας που τα'λεγε αναλυτικά για το msn, έχω firmware έκδοση 1.01.05, έχω δοκιμάσει και με ανοιχτό firewall και με κλειστό και πάλι δε γίνεται τίποτα. Εξακολουθεί το msn να μου βγάζει error code 80048820.

 

Αν υπάρχει καμιά λύση θα ήμουν ευγνώμων.

 

exo to idio router kai mpeno kanonika.to mono pou mou ixe tixei ine me vista kai me tous default drivers tis kartas diktiou na min mpenei to msn dioti eftegan oi drivers.ta test ta pernouse.me to pou perasa new ola mia xara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι με xp και το ωραίο είναι ότι το default msn των xp μπαίνει κανονικά, αλλά η τελευταία έκδοσή του δεν μπορεί...

 

dokimase me alous drivers kai sigourepsou me ta firewall

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα υπεθεσες και ναι με το 8,5. Λεω να κανω ενα φορματ ακομα και ενα restore factory defaults στο ρουτερ και να ξεκινησω απο την αρχη.

ειχα το ιδιο προβλημα,ξανακατεβασα το msn.exe και δουλευε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες το msn.exe εννοεις το setup ξανακατεβασες απο την αρχη;

Εχεις κανει και port forwarding για το msn? Αν ναι, πες μου ποιες πόρτες έβαλες. Προσπαθω να το σεταρω απο την αρχη μηπως κατι δεν κανω καλα. Τωρα ειμαι απο φρεσκο φορματ χωρις προγραμματα προστασιας πανω... χωρις τπτ και παλι δεν μπορω να μπω... ουτε καν windows update δεν μπορω να κανω. Και πριν που τα ειχα κανει... τα'κανα μεσω του sagem της οτενετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες το msn.exe εννοεις το setup ξανακατεβασες απο την αρχη;

Εχεις κανει και port forwarding για το msn? Αν ναι, πες μου ποιες πόρτες έβαλες. Προσπαθω να το σεταρω απο την αρχη μηπως κατι δεν κανω καλα. Τωρα ειμαι απο φρεσκο φορματ χωρις προγραμματα προστασιας πανω... χωρις τπτ και παλι δεν μπορω να μπω... ουτε καν windows update δεν μπορω να κανω. Και πριν που τα ειχα κανει... τα'κανα μεσω του sagem της οτενετ.

 

 

 

oute port forward gia to msn oute gia to windows update.to router an exeis adsl pano se ote me pppoa kai vcmux an exei kati allo tote pppoe me llc.mia alli dokimi ine an pexeis me pppoa na baleis to mtu sta 1492 kai na deis an tha pexei.,episis klise firewall kai auto pou leei block anonymous requests sto linksys kartela security

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργησες ισα ισα να το πεις για το mtu... ηρθε ενας φιλος σπιτι να συνεχισει το φορματ που εβαλα να κανω γιατι πηγα για μπαλα. Του ειχα πει τι ειχα δοκιμασει, το μονο που δεν κοιταξα ηταν το mtu. Βρηκε σελιδα με mtu optimizer που βρισκει το καταλληλο για το καθε pc, το δοκιμασε και λυθηκαν ολα τα προβληματα που ειχα γιατι αντιμετωπιζα και προβληματα με τα mail μου και με το windows update.

 

Απο εδω και στο εξης οποιος αντιμετωπιζει προβλημα με msn και windows update δε χρειαζεται να κανει τπτ το ιδιαιτερο παρα να παιξει με τα mtu.

 

Παιδες ευχαριστω για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργησες ισα ισα να το πεις για το mtu... ηρθε ενας φιλος σπιτι να συνεχισει το φορματ που εβαλα να κανω γιατι πηγα για μπαλα. Του ειχα πει τι ειχα δοκιμασει, το μονο που δεν κοιταξα ηταν το mtu. Βρηκε σελιδα με mtu optimizer που βρισκει το καταλληλο για το καθε pc, το δοκιμασε και λυθηκαν ολα τα προβληματα που ειχα γιατι αντιμετωπιζα και προβληματα με τα mail μου και με το windows update.

 

Απο εδω και στο εξης οποιος αντιμετωπιζει προβλημα με msn και windows update δε χρειαζεται να κανει τπτ το ιδιαιτερο παρα να παιξει με τα mtu.

 

Παιδες ευχαριστω για το χρονο σας

 

 

sorry ipa na min pao sta diskola kai gia auto to afisa teleuteo giati spania na fteei to mtu.1500 exei to linksys me pppoa kai 1500 kai to sagem kai genika sxedon ola 1500 se pppoa .se ppppoe nomizo peftei sta 1492 ektos an to kaneis manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε τα 1400 δεν δουλευαν... 1392 το'χω τωρα. Δεν πειραζει καλα κανεις γιατι αρκετοι δεν γνωριζουν πολλα. Ετυχε να γνωριζω κατι παραπανω για να τα'χω δοκιμασει ολα αλλα αυτο πρωτη φορα το αντιμετωπισα... Για ολα υπαρχει η πρωτη φορα βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...