Προς το περιεχόμενο

2ο site joomla


DIMITRISG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να εχω ενα δευτερο ξεχωριστο joomla site

τι πρέπει να κάνω;

να φτιαξω καινουργιο virtual host στον apache ή να το βάλω σε ενα φάκελο μεσα στο www/joomla/site2/joomla για παραδειγμα

 

και πως θα κανω installation σε linux ? το πακετο κανει εγκατασταση αυτοματα στο /www/joomla/ που έχω το αλλο site. Ετσι δεν εχω καινουργιο /installation/index.php

μηπως το εχει κανει κανενας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι το πρώτο το εγκατέστησες με χρήση του fantastico. Σου προτείνω γενικά να αποφεύγεις τη χρήση του. Η διαδικασία για εγκατάσταση του joomla είναι αρκετά απλή και υπάρχουν οδηγίες χρήσης στο http://www.joomla.gr

 

Όσο αναφορά το 2ο joomla το θέλεις κάτω από το ίδιο domain ή σε ξεχωριστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ

Το πρωτο το εγκατεστησα αυτοματα απο την εγκατασταση προγραμματων του mandriva. και εφτιαξε μονο του directories στον apache. Αφου εκανα αυτο εβαλα εναν virtual host . Τωρα προσπαθησα να βαλω αλλο virtual host αλλα δεν το εβλεπα , μαλλον κατι εκανα λαθος στις ρυθμισεις του apache

τωρα κατεβασα το joomla.zip (οχι rpm) και το εβαλα σε ενα φακελο μεσα στο www/joomla/site2/ (και τρεχει απο 192.168.1.10/site2/

ετσι κι αλλιως επειδη χρησιμοποιω το no ip free δεν υποστηριζει δευτερο host αλλα μονο redirect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...