Προς το περιεχόμενο

S.O.S. i need spyware!


tiger!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια...επειδή είμαι σχετικά καινούριος στη χρήση του ίντερνετ νόμιζα ότι με το να έχω απλώς antivirus είναι μια χαρα τα πράγματα...γι'αυτό και έβαλα το nod32...τις τελευταίες μέρες στον υπολογιστή μου όποτε πάω να μπω στο ίντερνετ (και απο το Internet Exrporer 7 και από το Firefox) στο άσχετο που βγάzei κάτι σελίδες με *************...δεν έχω γραφτεί πουθενά(για αυτούς που το σκέφτηκαν)...μου βγήκε ένα μήνυμα σήμερα που λέει ότι πρέπει να βάλω spyware γιατί ο υπολογιστής μου κινδυνεύει...κατέβασα ένα και ενώ έκανε δουλειά ξαναβγάζει τα ******

1)τι είναι το spy?

2)πως σώζω τον υπολογιστή μου....

thanks!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει τετοιο μηνυμα στα windows, xp ή vista εχεις?, υπαρχει ενα αναλογο μηνυμα στα xp που βγαινει οταν δεν εχεις sp2, ή δεν εχεις firewall, το οποιο δεν ειναι τπτ ανησυχητικο ειναι απλα μια βλακεια των windows, αν εδινες ενα screenshot θα βοηθουσες, απλα μην πατησεις πουθενα οκ αν υπαρχει κατι τετοιο στο μηνυμα για να σαι καλλυμενος.

 

P.S. εννοεις σου βγαζει Popups με "ερωτικο" περιεχομενο? αχαχαχαχα τι εγραψα παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει τετοιο μηνυμα στα windows, xp ή vista εχεις?, υπαρχει ενα αναλογο μηνυμα στα xp που βγαινει οταν δεν εχεις sp2, ή δεν εχεις firewall, το οποιο δεν ειναι τπτ ανησυχητικο ειναι απλα μια βλακεια των windows, αν εδινες ενα screenshot θα βοηθουσες, απλα μην πατησεις πουθενα οκ αν υπαρχει κατι τετοιο στο μηνυμα για να σαι καλλυμενος.

 

P.S. εννοεις σου βγαζει Popups με "ερωτικο" περιεχομενο? αχαχαχαχα τι εγραψα παλι...

 

ακριβώς αυτό εννοώ...τελοσπάντων το θέμα δεν είναι τι μου έβγαλε αλλά τι είναι το spy και αν κινδυνεύει ο υπολογιστής...και αν γίνεται να μου συστήσεις ένα spyware...

τώρα βέβαια που το λες ενώ έχω αντιβιωτικό όταν μπαίνω στα windows μου λέει ότι δεν έχω firewall και όταν κάνω κλικ για να δω τι παίζει μου βγάζει ότι έχω.

επειδή είναι μεγάλη ιστορία απλώς πες κάποια προγράμματα για να κρατώ τον υπολογιστή μου ασφαλή...

έχω τα xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα καλο και free ειναι το spybot search and destroy, κανε ενα search υπαρχει δημοσκοπηση σχετικα με τα antispyware, παντως αυτο το μηνυματακι ειναι πολυ υποπτο αν δεν ειναι αυτο που εχω στο μυαλο μου, επισης αλλο το antivirus και αλλο το firewall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα ξέχασα να γράψω....

Spyware είναι τα είδη ιών (κάτι σαν ιοί δλδ όχι ακριβώς ιοί) που κατακλίζουν τον χώρο του internet τώρα τελευταία...Εσύ χρειάζεσαι anti-spyware....(τα οποία είναι αυτά που λέμε παραπάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα popups λυνονται με popup blocker και επισης αποφευγουμε να μπαινουμε σε περιεργα site...Θα σου προτεινα να χρησιμοποιεις mozilla firefox και να αφησεις τον IE6 στην ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...