Προς το περιεχόμενο

Eκανα ετηση σημερα για Forthnet soho 24ΜΒs 24euro και ολοι μου λενε "μλκια εκανες"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι ?

Μενω στην Χαριλαου Θεσσαλονικης και υπολογισα οτι κανουν κανα 2 μηνο

να σου περασουν την γραμμη οποτε τοτε θα εχει τελειωσει και το φοιτητικο πακετο που εχω κανει..

Γιατι μου λενε ολοι πως δεν εκανα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

e giati sthn 8essalonikh den einai kai toso idanika ta pragmata stous xrhstes ths Forthnet (idiokthtou)...

 

h syndesh 8essalonikh-A8hnas einai molis sta 2gbit ta opoia symfwna me pollous den ftanoun me apotelesma akoma kai an sygxronizoun se megales taxythtes na mhn tis a3iopoioun logo pitarasmatos :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω δ ζηταω και τρελα πραγματα..Να πιανει 500kb στο rapidshare γιατι εχω prenium account και να μην εχω delay στο online ''Warcraft 3 frozen throne"

δεν θελει και καμια σπουδαια συνδεση για να παιξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω δ ζηταω και τρελα πραγματα..Να πιανει 500kb στο rapidshare γιατι εχω prenium account και να μην εχω delay στο online ''Warcraft 3 frozen throne"

δεν θελει και καμια σπουδαια συνδεση για να παιξει..

 

Τα 500 με premium άνετα.

Τα ping λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εγω δ ζηταω και τρελα πραγματα..Να πιανει 500kb στο rapidshare γιατι εχω prenium account και να μην εχω delay στο online ''Warcraft 3 frozen throne"

δεν θελει και καμια σπουδαια συνδεση για να παιξει..

 

Κυριλέ το warcraft σε ελληνικά games. Χειροπιαστά, σε καλό no lag host έχω pingarei μέχρι και στα 10ms (τον host). Τώρα σε παιχνίδια στο εξωτερικό έχω λίγο lag, και αυτό ίσως να οφείλεται στη σύνδεση με το εξωτερικό. Το πρόβλημα όμως δεν είναι το ms, αλλα οι αποσυνδέσεις :-D. Και άμα παίζεις ένα καλό game και σε αποσυνδέει το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να σπάσεις το πληκτρολόγιο, ή να βρίσεις τον τεχνικό της forthnet (αλλα εντέλει δε θα τον βρίσεις γιατί μέχρι να βγάλεις γραμμή σου 'χει φύγει ο θυμος). Οι αποσυνδέσεις γίνονται σε τυχαίο χρόνο... δεν είναι να πεις θα παίξω μετα τις 2 για να μην πέσω. Αλλά anyway τα πράματα δεν είναι τόσο άσχημα. Πχ μη σκέφτεσαι ότι έχεις μια σύνδεση που θα πιάσει το τρελό speed άνετα, απλά να σκέφτεσαι ότι έχεις καλό bandwidth. Δηλαδή άνοιξε internet radio, βάλε ένα torrent με όριο τα 200 και up 5 (να leechαρεις καλά xD ),άνοιξε και τη σύνδεση skype με τα φιλαράκια σ, και παίξε μετά ένα dotaki και θα δείς οτι είσαι κυριλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ με τρομαξες λιγο γιατι αν παιζεις σε καποια clan σε αρχιζουν μετα στα Post και σου σκιζουν τα @@@@

Τουλαχιστον με τον ΟΤΕ δεν ειχα ποτε προβλημα με το DC εδω και 8 μηνες..

Μονο πριν 4-5 μερες με το προβλημα σε ολη την βορεια Ελλαδα..

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ με τρομαξες λιγο γιατι αν παιζεις σε καποια clan σε αρχιζουν μετα στα Post και σου σκιζουν τα @@@@

Τουλαχιστον με τον ΟΤΕ δεν ειχα ποτε προβλημα με το DC εδω και 8 μηνες..

Μονο πριν 4-5 μερες με το προβλημα σε ολη την βορεια Ελλαδα..

:(

 

Χαλάρωσε! Μπορεί εσύ να μην έχεις προβλήματα στη χαριλάου (κάτω τούμπα εδώ). Πάντως ψάχνοντας για το πρόβλημα της συνδεσης μου γενικά βρήκα ότι και πολλοί άλλοι στην περιοχή μου έχουν αυτό το πρόβλημα, αλλά όχι όλοι. Γι αυτό περίμενε πρώτα να σου φέρει με το καλό ο Αι Βασιλης τη συνδεσούλα και μετά για ότι καλό ή ότι κακό (:-D) το insomnia είναι εδώ δε φεύγει :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ξερω οτι καθυστερουν τραγικα πολυ να σου το συνδεσουν εκανα την ετηση 1,5 μηνα πριν ληξη το φοιτητικο πακετο :P

Βασικα η dslam του ΟΤΕ στην Χαριλαου πηγαινει πολυ καλα...

Βεβαια ειμαι μακρια απο εκει σε χιλιομετρικη αποσταση καθως ειμαι στα ορια

(εχω ΤΚ Κατω Τουμπας και ΟΤΕ απο Χαριλαου)

αλλα και παλι πηγαινει πολυ καλυτερα απο κατι φιλους μου που μενουν Κατω Τουμπα..

και ο λογος προφανης,γιατι οι φοιτητες που μενουν Κατω Τουμπα

(και ειναι απειροι) το δινουν φορα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...