Προς το περιεχόμενο

Usb Keyboard


capthookb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα ασύρματο πληκτρολόγιο και αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως ορισμένες φορές, μετά από restart δεν δουλεύει. Δηλαδή πρέπει να φορτωθούν drivers για να λειτουργήσει ξανά

Έχω μια υποψία οτι είναι πρόβλημα του usb και όχι του ασύρματου. Εσείς τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα υπήρχε από τότε που πήρα το πληκτρολόγιο. Αν κάνω για παράδειγμα hard reset ή αν βγάλω τον υπολογιστή από το ρεύμα και τον ανοίξω (π.χ βάλω - βγάλω μια κάρτα pci) μετά δε λειτουργεί το πληκτρολόγιο μέχρι να φορτωθούν drivers. Δηλαδή δε μπορώ να μπω π.χ. στο bios να κάνω αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' εμένα όταν βγάζω το USB βύσμα του dual reciever και το βάζω σε μια άλλη USB θύρα, με αναμένο ή σβηστό υπολογιστή, τότε μου ζητάει drivers για την usb συσκευή. Και αναγκάζομαι να κουμπώσω ένα εφεδρικό usb mouse που έχω για να πατήσω επόμενο κ.τ.λ. και αμέσως μετά δουλεύουν τα πληκτρολόγιο-ποντίκι...

 

Μάλλον είναι θέμα ρυθμίσεων της μητρικής σου και δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

 

Τέτοια προβλήματα συμβαίνουν μόνο στα usb πληκτρολόγια/ποντίκια, σε ps/2 δεν μου έχει τύχει ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι «πρόβλημα» του μπόρντ + του πληκρτολογίου μαζί (ειδικά του ασύρματου) και όχι του usb κύριοι...

 

Όσοι έχετε τέτοια ασύρματα καλό είναι να φυλάτε και ένα παλιό ps2 ή απλό usb σε μια άκρη για ώρα ανάγκης. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...