Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια , Λογω Ασχετοσυνης....


electroasd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια , καλησπερα! Ειμαι ασχετος απο Linux , αλλα αυτο που θελω να κανω πρεπει να ειναι κατι απλο....

 

Μπαινω κατευθειαν στον θεμα: Δουλευω σε μια εταιρια και μου εφεραν ενα υπολογιστη που εχει πανω CentOS να του κανω format και να του περασω windows επανω. To θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να του κανω format??? Μηπως μπορειται να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να κανω?

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά το setup των Windows από το bootable δισκάκι, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις και να διαγράψεις οποιαδήποτε partitions, να δημιουργήσεις νέα και να κάνεις format αυτό στο οποίο θα εγκατασταθούν τα Windows είτε σε NTFS είτε σε FAT32. Οπότε, μπορείς απλά να διαγράψεις από εκεί όλα τα υπάρχοντα partitions, και να δημιουργήσεις 1, 2, 3 ή όσα θέλεις με όσα MB θέλεις το καθένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά το setup των Windows από το bootable δισκάκι, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις και να διαγράψεις οποιαδήποτε partitions, να δημιουργήσεις νέα και να κάνεις format αυτό στο οποίο θα εγκατασταθούν τα Windows είτε σε NTFS είτε σε FAT32. Οπότε, μπορείς απλά να διαγράψεις από εκεί όλα τα υπάρχοντα partitions, και να δημιουργήσεις 1, 2, 3 ή όσα θέλεις με όσα MB θέλεις το καθένα...

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου! Θα το δοκιμασω και εαν εχω και αλλες αποριες θα ρωτησω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...