Προς το περιεχόμενο

Μη διαθέσιμοι πόροι στο σύστημα χωρίς λόγο.


George1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα είχα κάνει φορμάτ,έχω γνήσια windows. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής. Από τότε που είχα το antispyware ανέβαινε πολύ ψηλά το αρχείο σελιδοποίησης γιατί κατανάλωνε πολύ μνήμη το πρόγραμμα αυτό,έτσι μετά από 1-2 ώρες κόλαγαν οι εφαρμογές που έτρεχα και αναγκαζόμουν να κάνω φορμάτ.

 

Τελικά έβγαλα το antispyware για να δώ πως θα πάει το pc μου,και τελικά δεν κόλαγε κάπου και το αρχείο σελιδοποίησης όπως και η μνήμη παραμένουν σε καλά επίπεδα,αλλά μόλις περάσουν 3-4ώρες εμφανίζονται κάτι σφάλματα που λένε για την διεργασία rundll32.exe οτι πρέπει να τερματιστεί,επίσης οτιδήποτε πρόγραμμα και να εκτελέσω μου λεει οτι δεν υπάρχουν οι διαθέσιμοι πόροι στο σύστημα για να εκτελεστεί αυτή η διαδικασία και τελικά πηγαίνω σε αναγκαστηκό restart,να τονίσω εδώ οτι με τα ίδια windows πρίν το format δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

 

Επειδή δεν πρόκειτε να κάνω πάλι φορμάτ...όποιος γνωρίζει πως μπορώ να αντιμετωπίσω αυτή την κατάσταση ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα πες μας τι λετιυοργικο χρησιμοποιεις και ποση μνημη εχεις στο συστημα σου, εφοσον προηγουμενως κανεις ενα ελεγχο στις μνημες με το Memtest που ειναι σωτηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μνήμη 256ΜΒ και windows xp professional SP-2 (γνήσια), όταν λέει οτι δεν υπάρχουν διαθέσιμοι πόροι προφανώς το μιαλό πηγαίνει στην μνήμη,όμως παλιά δεν αντιμετώπιζα τέτοια προβλήματα και έτρεχα και autocad,autodesk inventor και πολύ βαριές εφαρμογές.

 

Επίσης είχα κάνει ένα test πρίν ένα μήνα με το memtest και δεν βρήκε τίποτε αλλά θα ξανακάνω. Ο υπολογιστής πρωτού κολλήσει τελείως βγάζει και σφάλματα που λέει οτι η οδηγία έκανε αναφορά σε κατι οτι η μνήμη δεν μπορεί να είναι writen και αλλες φορές λέει read. Οπότε πατάω το ΟΚ και σβήνουν ολα τα εικονίδια και το taskbar και μένει μόνο η εικόνα στο desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πρόβλημα με ταλαιπωρούσε πάρα πολύ καιρό σε συστήματα με 2 GB μνήμης και δεν έβγαζα άκρη. Μέχρι που βρήκα αυτό: http://www.windows-now.com/blogs/kmkenney/archive/2007/08/29/increasing-gdi-and-user-handle-limits-in-windows.aspx

 

Αν αυτό που σου παρουσιάζεται οφείλεται σε χαμηλές GDI resources ή user handles κάνε ότι λέει το άρθρο και θα διορθωθεί.

 

Επιπλέον, μία αναβάθμιση μνήμης θα βοηθούσε γιατί το να επιτρέψεις να καταναλώνονται περισσότερα resources τρώει μνήμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...