Προς το περιεχόμενο

Στοίχημα από το Internet


yannikas_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη αναφερθηκε πιο πανω ενας φιλος, μπορει κανεις να μου εξηγησει ακριβως καποιος τη λογικη του να παιζεις κατα σε εναν αγωνα? Δηλαδη παιζω πχ σε εναν αγωνα κατα στον ασο με 1,50, τι αποτελεσμα περιμενω να ερθει για να κερδισω? Διπλο, Χ ή και τα δυο κερδιζω? :confused: Ευχαριστω.

 

Κατά ενός σημείου κερδίζεις αν έρθει οποιοδήποτε από όλα τα υπόλοιπα. Δηλαδή στο κατά του άσσου κερδίζεις στο Χ και στο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παίζω μόνο όταν βλέπω κάτι και μέσα από διάβασμα(internet).Ποτέ δεν ακούω τα σούργελα του ραδιοφώνου και ποτέ χαζοφυλλάδες με τους γκουρού του στοιχήματος.Κι αν δω ότι από έμπνευση γιόκ διάλειμα για κανα μήνα και μετά πάλι

 

ειδικά με το κομμάτι για τους "γκουρού" έγραψες φίλε!

 

αλλά που διαβάζεις στο internet;

θα μας δώσεις τις πηγές σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kostelo !ΠΡΟΣΕΞΕ! γιατι αν παιξεις κατα σε εναν αγωνα και χασεις δεν χανεις οσα πονταρεις αλλα χανεις το γινομενο οσων πονταρεις με την "κατα" απόδοση.

π.χ. παιζεις 20Ευρω κατα στον Ασσο με αποδοση 2,60.

αυτο σημαινει πως αν ερθει Χ ή 2 θα παρεις 20Ευρω (μονο) αλλα αν ερθει Ασσος και χασεις, τοτε θα χασεις οχι 20ευρω αλλα 20x2,60=52Eυρώ.

εχει δηλ τη λογικη του οτι αν χασεις εσυ πληρωνεις (απο τα χαμενα σου) οσους αλλους κερδισαν.

 

ελπιζω να το καταλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ dimi_p για την επισημανση. Ουσιαστικα ειναι σα τη διπλη ευκαιρια του οπαπ που εδινε αν το καταλαβα καλα. Αλλα κατι ακομα, λες αν παιξω πχ 20? και κερδισω παλι 20? θα παρω? :confused: Ή απο λαθος το γραψες και εννοουσες 20 επι την αποδοση που επαιξα? Γιατι αν ειναι να παιρνω πισω αυτα που επαιξα, τοτε τι νοημα να πονταρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ dimi_p για την επισημανση. Ουσιαστικα ειναι σα τη διπλη ευκαιρια του οπαπ που εδινε αν το καταλαβα καλα. Αλλα κατι ακομα, λες αν παιξω πχ 20? και κερδισω παλι 20? θα παρω? :confused: Ή απο λαθος το γραψες και εννοουσες 20 επι την αποδοση που επαιξα? Γιατι αν ειναι να παιρνω πισω αυτα που επαιξα, τοτε τι νοημα να πονταρω?

 

εννοειται πως παιρνεις πισω τα δικα σου , αυτο δεν το λεμε γιατι εννοειται.

οποτε:

παιζεις 20Ε με αποδοση 5 και κερδιζεις->κερδιζεις 20 (τα πρώτα 20 που εβαλες εννοειται πως τα παιρνεις πισω)

παιζεις 20Ε με αποδοση 5 και χανεις->χανεις 20x5=100

 

 

δεν ειναι ακριβως σαν τη διπλη ευκαιρια.

σκεψου το ως εξης:

οταν παιζεις "κατα" παιζεις το ρολο του μπουκ , δηλ. ειναι σαν να εχεις εσυ το στοιχηματζιδικο και να παιζουν οι πελατες σε εσενα (οσοι παιζουν ενα στοιχημα "υπερ"-το κανονικο που ξερουμε). σε τετοια περιπτωση εφοσον εσυ εισαι ο μπουκ θα κερδισεις τα λεφτα οσων χασουν (απο αυτους που ειπαμε οτι παιζουν "υπερ") αλλα θα πρεπει να πληρωσεις οσους κερδισουν (και παλι απο αυτους που παιζουν "υπερ"). για να καλυψεις λοιπον οσους κερδιζουν θα πρεπει να πληρωσεις την αποδοση του στοιχ που επαιξες "κατα" επι το ποσον σου.

Φαντασου τωρα οτι αυτο γινεται με ολους οσους παιζουν "κατα".

ετσι ο "εξυπνος" ιδιοκτητης τετοιας ιστοσελιδας που βαζει στοιχηματα "κατα" λεει <<εγω δεν χρειαζεται να πληρωσω κανεναν μια και οσοι χανουν (απο εμας ολους) θα πληρωνουν (ειπαμε πως) οσους κερδιζουν και το αναποδο οσοι απο τους παιχτες που παιζουν "υπερ" χανουν θα πληρωνουν οσους παιζουν "κατα" (αν κερδισουν).

Σε μια τετοια περιπτωση ο ιδιοκτητης βγαζει 1να καθαρο ποσοστο π.χ. 2% των συναλλαγων που γινονται στο site και αφηνει ολους εμας να αλληλοπληρωνομαστε. δηλ λεφτα ακοπα και χωρις ρισκο.

χωρις ρισκο γιατι αν παρατηρησεις ποτε δεν σε αφηνει το site να παιξεις λεφτα που ξεπερνουν την πιθανη χασουρα.

δηλ. αν 10 ανθρωποι παιξουν Ασσο τον Ολυμπιακο με αποδοση 2 για συνολ. ποσο 100Ευρω δηλ συνολικο στοιχημα 200ευρω τοτε αν πας εσυ να παιξεις "κατα" του Ολυμπιακου θα δεις οτι αν η αποδοση ειναι π.χ. 5 δεν θα σε αφηνει να παιξεις πανω απο 40Ευρω στοιχημα στο κατα γιατι ΑΝ κερδιζες δεν θα υπηρχε ποσο για να σε πληρωσει.

βλεπεις αν κερδισεις εσυ (στοιχημα "κατα") 40Χ5=200 θα τα παρεις απο τους αλλους που θα χασουν.

αν κερδισουν οι αλλοι (στοιχημα "υπερ") θα τα παρουν απο τη δικη σου χασουρα.

 

γιαυτο ο ενας πληρωνει τον αλλο και ο ιδιοκτητης δεν δινει μια , μονο παιρνει τη μιζα.

 

μονο αν παιξεις (ΔΕ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ) θα καταλαβεις πως δουλευει:-|

αν παλι αυτοι χασου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

an paixeis 10 euro kata tou assou me apodosi 1,5 ti kerdos exeis sto x kai sto 2 kai ti xasoura an vgei assos?

 

 

αν βγει ασσος θα χασεις 10x1,5=15Ε

αν βγει X/2 θα κερδισεις 10Ε (δηλ. τα 10 σου παου επαιξες και αλλα 10 - απλα τα 10 που σου γυρνανε δεν τα υπολογιζουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βγει ασσος θα χασεις 10x1,5=15Ε

αν βγει X/2 θα κερδισεις 10Ε (δηλ. τα 10 σου παου επαιξες και αλλα 10 - απλα τα 10 που σου γυρνανε δεν τα υπολογιζουμε)

 

 

Katanoito alla to site tis betfair me mperdeyeei.

 

Dokimasa twra enan agena kata tou assou sto 1,5 kai mou lei sto roz plaisio dipla pws to

 

Payout(kerdos) = 15

kai to

Liability(ypoxrewsi) = 5

 

Symfvna me auta pou les to payout tha eprepe na einai 10 (oso to poso pou pontara diladi) anti gia 15 kai i ypoxrewsi na einai 15, enw edw mou leei 5 to site.

 

Exv mperdeutei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικά με το κομμάτι για τους "γκουρού" έγραψες φίλε!

 

αλλά που διαβάζεις στο internet;

θα μας δώσεις τις πηγές σου;

 

Ασφαλώς και θα στις δώσω(δικές μου είναι μήπως;)

Πάμε: http://opap.livescore.betradar.com/dev/livescore/opap/ Αυτό είναι ένα γρήγορο λάιβ σκορ αλλά άν δεις έχει τέρμα δεξιά από τον κάθε αγώνα έναν μεγ.φακό και ένα κουμπί με στατιστικά(δείχνει όλες τις κίτρινες)πολύ χρήσιμο για λάιβ παιξίματα.

http://www.bookenemy.com

http://www.betstatistics.net

http://www.e-bet.gr.

Προσοχή όμως.Ότι προτείνει ο καθένας τους δεν είναι και ευαγγέλιο.Εγώ αυτό που κάνω είναι να βλέπω τι προτείνει ο καθένας και επιλέγω ότι μου αρέσει και μου κολλάει εμένα σαν Παντελή περισσότερο και απορρίπτω ότι δεν μου κάθεται καλά στο μάτι.Από όλους κάτι τσιμπάω σε συνδυασμό με αυτά που βλέπω εγώ και ειδικά αν μου έχουν ενισχύσει την άποψή μου για κάποια ματς και καλό πάντρεμα μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Katanoito alla to site tis betfair me mperdeyeei.

 

Dokimasa twra enan agena kata tou assou sto 1,5 kai mou lei sto roz plaisio dipla pws to

 

Payout(kerdos) = 15

kai to

Liability(ypoxrewsi) = 5

 

Symfvna me auta pou les to payout tha eprepe na einai 10 (oso to poso pou pontara diladi) anti gia 15 kai i ypoxrewsi na einai 15, enw edw mou leei 5 to site.

 

Exv mperdeutei.

 

 

Νικο το payout δεν αντιπρωσοπευει το profit του στοιχηματος.Ειναι στην betfair η "ανεξαρτητη" χρηματικη αποδοση του στοιχηματος.Δλδ για οταν πονταρει καποιος 10 ευρω(οχι εσυ ) τα 10 του ευρω θα γινουνε 15.Το profit ειναι διαφορετικο πραγμα και αντιπρωσοπευει το καθαρο κερδος σου και το βλεπεις με πρασινο χρωμα διπλα απο τις ομαδες που επιλεγεις.Η υποχρεωση σου (liability) σωστα ειναι 5 Ευρω καθως αν χασεις το lay του 1.5 το καθαρο ποσο που θα δωσεις στα 10 ευρω ειναι 5.

 

ΥΓ.Εχεις p.m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοίως για τα κόρνερ, oφσάιντ και οτιδήποτε άλλο μπορεί να προσέξει κανείς σε μια ομαδά ότι συμβαίνει σε τακτική βάση.

 

Τι μου θύμησες τώρα!

Το αγαπημένο μου στοίχημα κάποτε ήταν τα κόρνερ (πάντα over τα παιζα),

συνήθως κέρδιζα, αλλά είχε κ πλάκα,

γιατί π.χ. πήγαινε η μπάλα κόρνερ κ ο Γεωργάτος την γυρνούσε με ψαλίδι κ πανηγύριζα!

Ξέρεις που μπορούμε να παίξουμε κόρνερ (under/over 11);

 

Υ.Γ.: [off-topic]Μαζί ποστάραμε![/off-topic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...