Προς το περιεχόμενο

Dianomi Linux


arxigos21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω σου προτεινω το Ubuntu 7.10!!! Ειναι το κορυφαιο αυτην την στιγμη.... δν χρειαζεται να σου πω τιποτα αλλο για το Ubuntu!!! ;) Επισης υπαρχει και το Fedora 8!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asizititi ubuntu 7.10.exi ta panta diabazei grafei ntfs exi trelo hardware support desktop effects ola out of the box.eidika an exis laptop ine o,ti kalitero.twra g desktop 8a s prwtina +pc bsd ine poly grigoro alla isws se mperdepsi se kapoia shmeia epidi ise arxarios..Ubuntu loipon....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στο pc μου χρησιμοποιώ Arch, θα σου πρότεινα κ εγώ να χρησιμοποιήσεις Ubuntu και μετά μόλις μάθεις κάποια πράγματα κ σε ενδιαφέρει να πειραματιστείς παραπάνω μπορείς να δοκιμάσεις κάποιες όχι το User-friendly distros.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

suse 10.3 με διαφορά ότι καλύτερο κυκλοφορεί

 

ότι κάνει το ubuntu αλλά πιο γρήγορο, όμορφο, επαγγελματικό + yast + one click install + έχει και συμφωνία με την κακιά microsoft για να μην σου κάνει μήνυση και σε πάει στο γκουαντάναμο να σε βασανίσουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Όπως βλέπεις υπάρχουν διάφορες γνώμες.Αν έχεις χρόνο και διάθεση κάτσε και δοκίμασε μερικες δοκιμές μόνος σου για κάποιες ημέρες και έπειτα αποφασίζεις!

 

Να σε πω και τη δική μου γνώμη πάντως! , PCLinuxOS ,

Έχει πολύ καλή υποστήριξη σε hardware ,μοιάζει με ubuntu ,χρησιμοποιεί synaptic package manager ,αλλά την προτιμώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου γνώμη είναι ubuntu, τα συμπαθω περισσότερο απο το fedora, και είναι και debian based. Τα suse δε τα έχω δοκιμάσει και δε ξέρω.

Κανε αυτο που σου ειπε και ο ggeo1, δοκίμασε...Και μη ξεχνας υπάρχει και το vbox για "live" δοκιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δοκίμασα και το νέο Ubuntu 7.10 και το νεο Fedora 8, προτείνω με σιγουριά Fedora. Μου άφησε πιο στιβαρή αίσθηση από το install μέχρι τις λεπτομέριες του desktop και μου υποστήριξε όλο το hardware αυτόματα σε αντίθεση με το Ubuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιο παλιοί προτείνουν fedora.

Οι πιο νέοι προτείνουν ubuntu.

Οι πιο ανθεκτικοί προτείνουν suse.

Εσύ τι είσαι;

 

Lew na ta dokimasw ola kai meta apofasizw pio tha kratisw

Sas euxaristw olous gia tii voitheia na'stai kala.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγω προτείνω να κατεβασετε τις 3-4 γνωστες διανομες και να δοκιμάσετε ποια καθεται καλύτερα στο πισι σας.

 

Εγω παρολο που είμαι φαν των μιντ εχω 2 πισι και το ενα εχει φεντορα και το αλλο pclinuoς γιατι το μιντ δεν αναγνώριζε τις συσκευες που ήθελα και τελικα δεν το πέρασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...