Προς το περιεχόμενο

Απλό πρόγραμμα που κάνει αλλαγή σε AVI


gohteutikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω ένα πρόγραμμα που να του δίνω ένα avi και υπότιτλους και μου δίνει ένα νέο avi που να μου βγάζει ένα νέο avi με ενσωματωμένους υπότιτλους και σε ανάλυση που θα του έχω ορίσει εγώ. Επίσης θέλω να του ορίζω αν θα είναι divx ή xvid αλλά και codec για τον ήχο.

 

Επίσης θέλω να είναι εύκολο,σχετικά, στην χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AVIAddXSubs - LINK

AviSub - LINK (<--δεν ξέρω αν έχει γενικά πρόβλημα η σελίδα πάντως σε εμένα δεν εμφανίζεται σωστά, αλλά εσύ δοκίμασε καλού κακού)

Επίσης τέτοια δουλειά κάνει και το VirtualDub. Πήγαινε στο SITE του kastel και στα guides θα βρεις έναν κατατοπιστικότατο οδηγό για ενσωμάτωση υπότιτλων σε avi.

 

Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι θα ήταν προτιμότερο αν έγραφες το μήνυμα σου στο sub-forum "DivX και DVD authoring"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks

Πάντως πρέπει να ξέρεις ότι θα ήταν προτιμότερο αν έγραφες το μήνυμα σου στο sub-forum "DivX και DVD authoring"...

Σορρύ είμαι αρχάριος ή dummy όπως λένε και οι Αμερικάνοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξα ότι τα πρόγραμμα που μου σύστησες δεν σε αφήνουν να αλλάξεις αναλύσεις από video κτλ.

θέλω π.χ. αν το video είναι 1024χ768 να το κάνω 800χ640 ή να το συμπιέσω περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα ενσωματώσω υπότιτλους;

edit: Το βρήκα, ωστόσο δεν βρήκα πως αλλάζουμε την ανάλυση του video

 

για ενσωμάτωση υποτίτλων video > filters > add > textsub > open (το επιθυμητό αρχείο υποτίτλων) > styles (ρυθμίζεις την εμφάνιση των υποτίτλων)

για αλλαγή μεγέθους video > filters > add > resize > ρυθμίζεις αυτά που θέλεις.

μετά video >compression και επιλέγεις codec κλπ κλπ

τέλος file > save as avi και σώζεις το νέο σου avi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...