Προς το περιεχόμενο

Γραμμή Computers


kx5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να ξεφύγω από τις συνηθισμένες αλυσίδες καταστημάτων, και να πραγματοποιήσω μια ακριβή αγορά από ένα απλό κατάστημα.

Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για τη Γραμμή. Ξέρω πως είναι από τους παλιούς του χώρου, αλλά δεν έχω ακούσει/διαβάσει πουθενά απόψεις για θέματα εξυπηρέτησης, after sales υποστήριξη (rma) κτλ.

Αν υπάρχουν συμφορουμίτες που έκαναν αγορές, θα τους παρακαλούσα να αναφέρουν τις εντυπώσεις τους.

 

Επειδή ο σχολιασμός που αφορά ένα συγκεκριμένο κατάστημα είναι ευαίσθητο θέμα, θα παρακαλούσα όσους απαντήσουν να μην ξεφύγουν με υπερβολές, είτε υπέρ είτε κατά της Γραμμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε 4-5 χρόνια από την τελευταία αγορά μου από το συγκεκριμένο κατάστημα, οπότε τα παρακάτω αναφέρονται στην τότε εποχή. Όποτε έμπαινα μέσα μου έδινε την εντύπωση του "δεν με πολυνοιάζει που ήρθες, μάλλον με ενοχλείς". Να φανταστείς με πήρα μια ψηφιακή την οποία μου είπαν να ψάξω εγώ αν υπάρχει σε ένα ράφι. Πρόβλημα είχα με ένα modem. Το δέχτηκαν πίσω και της δύο φορές χωρίς καμία αντίρρηση. Απλά πήγα στον τεχνικό του είπα το πρόβλημα και μου έκανε επιστροφή χρημάτων τη δεύτερη φορά. Καλή αγορά από όπου και αν το πάρεις τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε ηταν απο τα καλυτερα.τιμες 20% κατω απο αλλα καταστηματα,σε παρα πολλα ειδη.τωρα εχει τις ιδες τιμες πανω κατω με eshop,πλαισιο,και αλλα καταστηματα.γι'αυτο και σταματησα να ψωνιζω απο εκει.

 

για rma δεν γνωριζω.δεν μου εχει τυχει να επιστρεψω κατι.

 

για εξυπηρετηση,ουτε κρυο ουτε ζεστη.ενταξει,θα σε εξυπηρετησουνε (παντα χωρις χαμογελο),αλλα μην περιμενεις να σε κερασουνε και καφε.η να το πω αλλιως. ειτε πας,ειτε δεν πας, στα @@ τους.

 

υπαρχουνε και χειροτερα,οπως το cosmodata,που εχεις μονιμος εναν μπελικ απο πανω,να σε κοιταει μπας και κλεψεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα ενα καμενο δισκο hitachi και μου φερανε αλλο καινουριο σε 20 μερες γιατι δεν ειχαν και επρεπε να παει αντιπροσωπεια ηταν και αυγουστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pedia tin eksipiretisi se periptosi eletomatikou eksrtimatos pou exei to PLAISIO den tin exo di se kanena allo katastima...

 

οχι μονο ελατωματικου,αλλα και απο οποιοδηποτε εξαρτημα δεν μεινεις ευχαριστημενος απο την αποδοση του,και θες να το αντικαταστησεις εντος 20 ημερων.εχω κανει παρα πολλες αλλαγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o pateras mou psonizi peripou 20 xronia apo to grammi computers pote den eixe kanena provlima ( periergo pos antexei to magazaki tous ton antagonismo )

 

pantos ego tha psoniza afova exei kapia periferiaka pou den ta vriskis alou opos to razer tarantula keyboard kai se kali timi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μιας και το συζηταμε οντως το πλαισιο ειναι κορυφαιο σε ολα εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οι αλλαγες που γινονται που καταληγουν????για αυτο προσπαθειτε παντα για σφραγισμενα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τα σχόλια σας.

Θέλω να αγοράσω κάτι που δε το φέρνουν οι μεγάλες αλυσίδες. Σύμφωνα με το skroutz υπάρχει μόνο σε μικρά μαγαζιά ή eshops του εξωτερικού. Η Γραμμή φαίνεται να είναι η πιο αξιόπιστη επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα - από τιμές είναι μάλλον από τους φθηνότερους στη Στουρνάρη, ίσως και την αγορά. Πολλά προϊόντα θα τα βρείς στις πρώτα αποτελέσματα του skroutz, ενώ στη χειρότερη θα έχει την ίδια τιμή με το e-shop.

 

Από εξυπηρέτηση, όντως, θα πας στο μαγαζί και δε θα σου δώσουν μεγάλη σημασία.

 

Απο θέματα after sales service είχε χρειαστεί να αλλάξω ένα flashακι usb. Δεν μου πήρε παραπάνω από λεπτό, καμία αντίρρηση. Μου έδωσαν μόνο το ίδιο ακριβώς μοντέλο επείδη είχα πετάξει τη συσκευασία μου.

 

Γενικά έχω ψωνίσει αρκετά από εκεί τον τελευταίο χρόνο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...