Προς το περιεχόμενο

Wii Hack


jimlefkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

gherudos κάποιο hint για το συγκεκριμένο για εμάς τους "νέους" στο wii ?? Γιατί απο όσο έχω διαβάσει υπάρχει η VC που δεν μπορεί να σπαστεί και αν τα κατεβάσεις πρέπει να έχεις κάποιο chip για να τρέχεις τα non-original dvd κτλ.

 

Για δώσε μας τα φώτα σου :)

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιδί ρώτησε αν μπορεί να παίξει ISO παιχνίδια χωρίς να χρησιμοποιήσει κολλητήρι.Πλέον γίνεται.Υπάρχει ένα νέο προιόν το οποίο κάθεται πάνω από το d2a d2b d2c chip τoυ Wii Drive και στην επέκταση του απλά κουμπώνεις ένα τσιπάκι χωρίς να χρειάζεται κολλήσεις.Είναι plug n play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω κατεβασει καποιες συλλογες με rom για SNES,Mega drive,GameGear,Master System και δουλευουν αρκετα καλα με το Wiikey. Τα συνιστω ανεπιφυλακτα για οσους δεν θελουν να ασχοληθουν με emulators στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει να βαλεις αυτο το wlip kαι να κανεις τις κολλησεις σε αυτο αμα θες να βαλεις wiikey,για να εχεις την δυνατοτητα να το βγαλεις μετα αμα γουσταρεις? εμενα μου φαινεται οτι αξιζει ,αλλα με προβληματιζει αυτο το προβλημα που λεει οτι εχει με το wiiconnect:

 

for ideal performance we recommend to disable it as this option overheats the console.

Wlip could stop working temporarily with connect 24 due to high temperaturethat it reaches.With this inconvenience,the console may not work propely or it even could damage the console once for all.

 

Αυτο γινεται με το wlip συγκεκριμενα η με ολα τα modchip?

 

πιο modchip νομιζεται οτι ειναι το καλυτερo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ζεσταίνεται η κόλλα που έχει πάνω το wlip. Το wiiconnect τουλάχιστον εγώ δε βλέπω λόγο να είναι ανοιχτό. Σου τρώει bandwidth τσάμπα και ζεσταίνεται και το Wii.

 

Από chip τώρα, με το wiikey είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ μην έχετε το Wiiconnect24 ανοιχτό!!!Σας το έχω ξαναπεί προκαλεί υπερθέρμανση και χαλάει το wi-fi card του.Την έχω πατήσει μια φορά από τότε κλειστό το Wiiconnect24!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Αυτό το Wlip που μπορούμε να το βρούμε? Γιατί αν θυμάμαι καλά δεν είναι ακόμα στην αγορά..!

 

2) To Wlip θα κάνει και για τις παλιές κονσόλες ή μόνο για τις καινούργιες??

 

Eυχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μετα απο ποσες ωρες παιχνιδιου υπαρχει περιπτωση να υπερθερμανθει το wii ασχετα με το αν ειναι ανοιχτο το wiiconnect σε αυτη την περιπτωση δεν θα υπαρξει προβλημα νομιζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το wiiconnect δημιουργει προβλημα οταν ειναι ανοιχτο και η κονσολα ειναι στο standby.

Οταν παζεις/ειναι ανοιχτη η κονσολα δεν δημιουργει προβλημα γιατι λειτουργει ο ανεμιστηρας του wii οποτε ψυχεται η κονσολα οσο το δυνατον μπορει.

 

Οταν ομως δεν ειναι ανοιχτη η κονσολα και το wiiconnect ειναι ανοιχτο (πορτοκαλι φωτακι στο standby) τοτε λειτουργει το wifi χωρις να υπαρχει ψυξη και δημιουργει προβληματα.

Καποιοι εχουν παρατηρησει μετα απο μια βδομαδα στο standby με το wiiconnect ανοιχτο μεχρι και προβληματα στα παιχνιδια οπου εβγαιναν κατι περιεργες κουκιδες η οποιες και καλα δημιουργηθηκαν απο την υπερθερμανση του τσιπ του wifi που στην συνεχεια δημιουργησε προβλημα στο τσιπ της ati.

 

Οποτε εχετε το κλειστο και τελειςνει η υποθεση.Ετσι κιαλλιως αχρηστο ειναι.

Οταν θελεις καποιο update η να παιξεις online ανοιξε το και μετα ξανακλειστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...