Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Κ750


razorious

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...μου έτυχε το εξής : Σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή...έκανα κάποιες εργασίες και όταν αποφάσισα να το αποσυνδέσω έβγαλα το καλώδιο από την θύρα USB χωρίς να κάνω αποσύνδεση μέσω υπολογιστή (safely remove hardware). Μετά από ένα τέταρτο περίπου που το κοίταξα να δω αν έχω κάποια κλήση...είδα το εξής..Η οθόνη φαινόταν σαν να έβλεπα το αρνητικό μιας φωτογραφίας...φαντάστηκα ότι θα ήταν κάποιο κόλλημα κι ότι αν το έκλεινα και το ξανάνοιγα θα λυνόταν το θέμα...Για κακή μου τύχη όμως όταν δοκίμασα να το ξανανοίξω είδα το κινητό να μου εμφανίζει μια πολύ ωραία λευκή οθόνη και να μην εμφανίζει τίποτε απολύτως. Όλως περιέργως όμως δοκίμασα να βάλω το Pin και μετά από λίγο προσπάθησα να καλέσω από κάποιο άλλο τηλέφωνο στο δικό μου και χτύπησε...συνεχίζοντας όμως να εμφανίζει την υπέροχη λευκή οθόνη. Άρα το τηλέφωνο λειτουργεί αλλά για κάποιο λόγο δεν εμφανίζει την εικόνα. Μετά λέω ίσως έφαγε κάποια φρίκη η οθόνη και ότι αν το συνδέσω μέσω του My Phone Explorer θα αποθηκεύσω τις επαφές και τα μηνύματά μου ώστε να μην τα χάσω...μάταια όμως γιατί ο υπολογιστής αναγνωρίζει τα δεδομένα που έχει μέσα η κάρτα μνήμης, ωστόσο δεν μπορεί να επικοινωνήσει με το λογισμικό του κινητού. Τι να πω.... Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα για το τί μπορεί να συμβαίνει...ή αν ακόμη καλύτερα του έχει τύχει το ίδιο θέμα....ας με βοηθήσει να καταλάβω τι γίνεται. Αν μη τι άλλο είμαι ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο κινητό και δεν θέλω να το πετάξω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά....το κινητό συνδέεται με το My phone Explorer και διαβάζει κανονικά τις επαφές και τα μηνύματα που έχω αποθηκευμένα μέσα...Βέβαια το θέμα τώρα είναι τι μπορώ να κάνω ώστε να βλέπω το μενού του κινητού...και όχι την λευκή οθόνη! Ουσιαστικά δουλεύει, αλλά αν δεν μπορείς να δείς τι κάνεις και τι ακριβώς πατάς, τι να το κάνεις..δώρο άδωρο!!

 

 

Υ.Γ: Ένα φορμάτ θα έλυνε το θέμα????Ας με παραπέμψει κάποιος σε κάποιο αντίστοιχο thread για να δω πως γίνεται...Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στο κατάστημα από το οποίο αγόρασα το κινητό και μου είπαν ότι είναι ακόμη μέσα στην εγγύηση (2 χρόνια). Αν και δεν βρήκα την απόδειξη αγοράς του, είχαν όλη τη καλή θέληση να το στείλουν στα κεντρικά στην Αθήνα (εγώ είμαι στον Βόλο αυτή τη στιγμή) για να το επιδιορθώσουν. Δεδομένου ότι όλα δουλεύουν τείνω κι εγώ να πιστέψω ότι είναι θέμα οθόνης. Αναβάθμιση δοκίμασα να κάνω με τον updater της Sony Ericsson αλλά δεν χρειαζόταν γιατί έχω την τελευταία έκδοση του λογισμικού του (σύμφωνα με το πρόγραμμα). Τεσπά...Ευχαριστώ πάντως εσάς που ασχοληθήκατε με το θέμα μου και μου είπατε την άποψή σας...Εις το επανειδείν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...